Naga Markets


Ryzyko dalszych spadków rośnie – przekonują w swoim przedpołudniowym komentarzu walutowym analitycy Danske Bank. Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej upływa pod znakiem niedźwiedzia i choć Danske posiada długie pozycje na eurodolarze to odradza kupno pary w najbliższym czasie. 


Najwyraźniej wysiłki Donalda Trumpa by wywołać wojnę handlową z Chinami nie przestraszyły inwestorów na tyle by ci w panice pozbywali się dolarów amerykańskich. Nie ma się czemu dziwić – przekonują analitycy Danske – gospodarka amerykańska znajduje się w lepszej sytuacji niż strefa euro, a rozpoczynający się sezon wyników na Wall Street powinien to potwierdzić. Zdaniem banku czeka nas ponowna migracja kapitału do Stanów Zjednoczonych.

Analitycy zwracają również uwagę na fakt, że to Fed nie EBC znajduje się na ścieżce podwyżek stóp procentowych. Choć Europejski Bank Centralny powoli staje się coraz bardziej jastrzębi to, jak na razie nie otrzymaliśmy żadnego wyraźnego sygnału kończącej się ery ultraluźnej polityki monetarnej w Europie. 

EURUSD dzięki TradingView

Posiadamy opcje kupna EURUSD, jednak ze względu na to, że ostatnie wydarzenia natury politycznej nie popchnęły pary do wybicia formacji trójkąta odradzamy długie pozycje do czasu zakończenia korekty – podsumowują swoją publikację analitycy Danske Bank.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 17 kwietnia
Następny artykułBarclays otworzy dział handlu kryptowalutami?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here