Naga MarketsRyzyko dalszych spadków rośnie – przekonują w swoim przedpołudniowym komentarzu walutowym analitycy Danske Bank. Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej upływa pod znakiem niedźwiedzia i choć Danske posiada długie pozycje na eurodolarze to odradza kupno pary w najbliższym czasie. 


Najwyraźniej wysiłki Donalda Trumpa by wywołać wojnę handlową z Chinami nie przestraszyły inwestorów na tyle by ci w panice pozbywali się dolarów amerykańskich. Nie ma się czemu dziwić – przekonują analitycy Danske – gospodarka amerykańska znajduje się w lepszej sytuacji niż strefa euro, a rozpoczynający się sezon wyników na Wall Street powinien to potwierdzić. Zdaniem banku czeka nas ponowna migracja kapitału do Stanów Zjednoczonych.

Analitycy zwracają również uwagę na fakt, że to Fed nie EBC znajduje się na ścieżce podwyżek stóp procentowych. Choć Europejski Bank Centralny powoli staje się coraz bardziej jastrzębi to, jak na razie nie otrzymaliśmy żadnego wyraźnego sygnału kończącej się ery ultraluźnej polityki monetarnej w Europie. 

EURUSD dzięki TradingView

Posiadamy opcje kupna EURUSD, jednak ze względu na to, że ostatnie wydarzenia natury politycznej nie popchnęły pary do wybicia formacji trójkąta odradzamy długie pozycje do czasu zakończenia korekty – podsumowują swoją publikację analitycy Danske Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here