Naga Marketsdanske-bank-logoEUR/GBP zyskało wczoraj 0,8% na fali oczekiwań rynku związanych z potencjalnie gołębim wystąpieniem gubernatora BoE, Marka Carneya. W rzeczywistości ruch ten był przedwczesny gdyż Carney nie powiedział niczego, czego już byśmy nie byli świadomi – przekonują analitycy Danske Bank. Co dalej z funtem?


Gubernator Bank of England zwrócił uwagę na ważny fakt – ostatnia słabość GBP wynika przede wszystkim z jaśniejszej sytuacji Brexitu. Carney stwierdził również, że pozwoli na to aby poziom inflacji przestrzelił cel ustalony przez Bank – relacjonują analitycy.

Zdaniem Danske, jeszcze w tym roku czeka nas kolejna obniżka brytyjskich stóp procentowych. Analitycy przekonują, że jak na razie ta decyzja wciąż nie jest odpowiednio wyceniona przez rynek, co wprost przekłada się na wysokie prawdopodobieństwo kontynuacji bieżącego trendu funta szterlinga.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Brexit jest i pozostanie na długo tematem numer jeden, mając największy wpływ na wycenę brytyjskiej waluty – przekonuje bank. To powoduje, że potencjalny trend spadkowy GBP narażony jest na sporą zmienność, wywołaną ewentualną zmianą w sytuacji na linii Bruksela-Londyn.

Ostatni flashcrash funta spowodował, że na krótko EUR/GBP znajdowało się powyżej wspomnianego przez analityków Danske poziomu
Ostatni flashcrash funta spowodował, że na krótko EUR/GBP znajdowało się powyżej wspomnianego przez analityków Danske poziomu

Analitycy Danske Bank szczególnych spadków funta upatrują w parze z EUR. Ich zdaniem EUR/GBP ma spore szanse na powrót powyżej poziomu 0,92 w ciągu kolejnych sześciu miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here