Naga Markets

Danske Bank celuje w 0,84 na parze EUR/GBP. Funt może być bardziej zmienny w tym roku Ekonomiści Danske Banku spodziewają się kontynuacji ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii. Widzą jednak także zagrożenia dla tego wzrostu. Jaki los czeka zatem kurs funta? 

Kurs euro do funta z celem na 0,84 GBP 

Wspomnianym na wstępie zagrożeniem dla wzrostu w perspektywie krótkoterminowej jest chociażby kolejna fala pandemii koronawirusa. Ponadto, ryzyko stagflacji wydaje się wyższe w Wielkiej Brytanii w porównaniu ze strefą euro z uwagi na skutki Brexitu, wskazuje Danske.Rynki wyceniają, że w tym roku łączne podwyżki stóp procentowych Banku Anglii (BoE) wyniosą około 100 punktów bazowych. Ekonomiści Danske uważają natomiast, że jest to zbyt agresywna wycena.

Analitycy nie wierzą w zbyt silne umocnienie funta na przestrzeni obecnego roku. Kruchy sentyment do ryzyka ryzyka, zbyt agresywna wycena podwyżek stóp proc. oraz oraz potencjalne zwiększenie ryzyk dot. w 2022 roku wzmacniają ten pogląd.

— Nie będziemy zaskoczeni, jeśli w tym roku GBP stanie się bardziej zmienny. W związku z tym utrzymujemy nasz 12-miesięczny cel dla pary walutowej EUR/GBP na niezmienionym poziomie 0,84 – prognozuje Danske Bank.

Cel ten pokrywa się z konsensusem rynkowym. Co więcej, prognoza 3- oraz 6-miesięcznym horyzoncie czasowym również plasuje się na poziomie 0,84.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Sprawdź kurs EUR/GBP na wykresie w czasie rzeczywistym:

XTB

Źródło: Tradingview.com

Nieco odmienne zdanie na tem EUR/GBP mają analitycy ING. Uważają oni, że kurs euro do funta musi dalej spadać z powodu rozbieżności polityki pieniężnej. 

ING oczekuje bowiem, że BoE ponownie podniesie stopy procentowe w lutym. Wtedy też prawdopodobnie dojdzie do wybicia pod poziom 0,8300 na EUR/GBP, sugerują analitycy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | akcje tauron | kurs franka prognozy | ccc akcje wykres | pko akcje notowania | notowania budimex | kryptowaluty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here