Naga Marketsdziewczyna na rowerze na tle danske bankuJeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, Danske Bank prognozuje dalszy kierunek pary walutowej EUR/SEK. W ostatnim wpisie analitycy skłaniali się ku dalszym spadkom. Jak zmieniła się sytuacja od września?


Zobacz również: Scenariusze dla pary GBP/USD – UOB i Commerzbank

Wyższy kurs EUR/SEK to większa presja na Riksbanku

Jakob Christensen, główny analityk w Danske Bank, zauważa, iż nadchodzące dane CPI (czwartek) powinny być kluczowe dla szwedzkiej korony. W raporcie napisał:

– Poza istniejącym włoskim zagrożeniem, korona szwedzka oczekuje obecnie na czwartkową inflację. Nasze szacunki są nieco niższe zarówno od szacunków Riksbanku, jak i rynkowego konsensusu. Spodziewamy się, że cena dotrze do 10.50, ponieważ wywrze to presję na Riksbanku w sprawie przyszłych podwyżek stóp procentowych, których oczekuje rynek.

Danske Bank: Cel 10.50 na parze EUR/SEK

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Z kolei Christin Tuxen, analityk w Danske Bank, przedstawił swoje poglądy na szwedzki scenariusz polityczny i dalszy kurs korony szwedzkiej.

– EUR/SEK wzrósł po tym, jak Ulf Kristersson powiedział, że drzwi do utworzenia rządu Sojuszu (Alliansen) przy wsparciu socjaldemokratów (SD) są zamknięte. W ogłoszeniu podkreślono jedynie, jak trudno jest na tę chwilę utworzyć rząd w Szwecji. Taki stan potrwa najprawdopodobniej do 16 października – napisał Tuxen.

Zobacz również: Raport pozycji dużych instytucji. Dokąd zmierza EUR/USD?

Danske Bank: Cel 10.50 na parze EUR/SEK

– Nawet po utworzeniu nowego rządu, kolejnym wyzwaniem (trudniejszym) jest uzyskanie budżetu ze zgodą Riksdagu (parlamentu). Na chwilę obecną nowe wybory wydają się być niepotrzebne, jednak w przypadku braku porozumienia rozważamy taki scenariusz – podsumowała Christin Tuxen.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 10-10-2018
Następny artykułKNF o “parkowaniu” akcji: próba uniknięcia obowiązków przez inwestorów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here