Naga MarketsMiniony tydzień pomimo dobrego początku dla akcji Danone (BN.FR na platformie xStation5), które wspięły się na najwyższy poziom od września 2016 roku, ostatecznie przyniósł ich spore spadki. W efekcie zagrożone jest dolne ograniczenie kanału wzrostowego respektowanego od początku roku, co może stawiać pytanie, czy nie jest to zaczynek większej korekty.


Przełomem dla francuskiego koncernu mleczarskiego był początek lutego. Wtedy to bowiem po teście kilkuletniej strefy wsparcia wypadającej w pobliżu 58,50 EUR doszło znacznego odbicia jego akcji. Co więcej, wtedy sygnałem kupna było przecięcie się 8- oraz 21-dniowych średnich kroczących. Teraz możemy mieć do czynienia z odwrotną sytuacją, gdyż zaczynają one wyraźnie opadać, aczkolwiek należy jeszcze poczekać, gdyż np. w kwietniu ostatecznie doszło wznowienia marszu na północ. Niemniej impet strony podażowej jest duży i niewykluczone, iż spadki z ostatnich dni będą kontynuowane.

Doszło bowiem do wytworzenia się zewnętrznej trójki spadkowej, a potem mieliśmy do czynienia z podażowym marubozu zamknięcia. Obecnie testowana jest krótkoterminowa strefa wsparcia wyznaczona w okolicy poziomu 65,90 EUR poprzez ostatnie dołki. Jej złamanie powinno stanowić wyraźny sygnał sprzedaży. Pierwszym celem dla niedźwiedzi może być potencjalnie poziom 64,45 EUR, który stanowił górne ograniczenie przejściowej konsolidacji w obecnym trendzie.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Inwestorzy dziś z umiarkowanym zadowoleniem przyjęli informację o planowanej sprzedaży przez Danone amerykańskiej marki Stonyfield za kwotę 875 mln USD. Był to jeden z warunków Departamentu Sprawiedliwości dla udzielenia zgody przy przejęciu przez francuski koncern firmy WhiteWave. Transakcja ma zostać sfinalizowane w rozpoczynającym się właśnie kwartale.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here