Naga MarketsDanske_Bank_318349aAnalitycy Danske w swoim dzisiejszym przeglądzie rynkowym użyli terminu, z którym wcześniej nie miałem okazji się spotkać. Mowa tutaj o „Bremain”, czyli zwrot przeciwstawny dla „Brexitu”. W tym przypadku również mamy do czynienia ze zlepkiem słów, Britain + remain (Brytania + pozostać).


Chociaż piątkowa sesja przynosi delikatne odreagowanie wzrostów funta szterlinga w stosunku do USD, to na parze EUR/GBP brytyjska waluta nadal jest bardzo mocna – poruszając się w okolicach najwyższych poziomów od lutego.

Wszystko za sprawą wspominanego przez nas od kilku dni malejącego ryzyka co do wyników referendum zaplanowanego na 23 czerwca. Rynki do tej pory obawiały się, że Wielka Brytania opuści UE, co przekładałoby się na spadki funta szterlinga. Najnowsze sondaże pokazują jednak odwrotny scenariusz i wspomniany przed chwilą Bremain działa na korzyść GBP.

Wykres dnia według analityków Danske zaprezentowano poniżej. Pokazuje korelację do tego jak rozkładają się głosy za pozostaniem vs opuszczeniem unijnej wspólnoty, a do tego jak poruszają się notowania EUR/GBP. Ostatnie odbicie wzrostowe głosów za pozostaniem przekłada się na aprecjację GBP (spadki pary euro/funt).

Graj na dalsze umocnienie GBP w stosunku do walut koszyka G8 razem z FxPro. Sprawdź ofertę i porównaj spready >>

Jasnoniebieska linia prezentuje % różnicę pomiędzy głosami za pozostaniem a opuszczeniem UE, ciemnoniebieska zmianę notowań EUR/GBP.
Jasnoniebieska linia prezentuje % różnicę pomiędzy głosami za pozostaniem a opuszczeniem UE, ciemnoniebieska zmianę notowań EUR/GBP.

Przenosząc się na wykres dzienny widzimy, że notowania pary krzyżowej zeszły do szerokiej strefy wsparcia 0.7694-0.7652 wyznaczanej przez minima marcowe oraz część dołków lutowych. Poziom dodatkowo wzmacniany jest przez 38.2% zniesienia Fibonacciego (mierzenie listopad-marzec). Jeżeli obecne nastroje się jednak utrzymają, to strefa powinna zostać pokonana. Wtedy będziemy szukali pod nią sygnałów sprzedażowych.

EUR/GBP D1
EUR/GBP D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZDUSD – kierunek południe?
Następny artykułDeutsche Bank: Kupujcie USD/CAD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here