Naga MarketsDaniel Kostecki, kolejnym prelegentem podczas FxCuffs 2017
Daniel Kostecki, kolejnym prelegentem podczas FxCuffs 2017

W trakcie III. edycji FxCuffs, jednym z gości organizatorów oraz prelegentem będzie Daniel Kostecki – doskonale znany inwestorom detalicznym z bloga Magic Trader, czy też projektu pierwszej polskiej telewizji internetowej poświęconej tematyce rynków finansowych. Zapraszamy Państwa na krótką rozmowę z laureatem pierwszej odsłony “mankietów Forex” w kategorii blog roku.


Poniżej zaproszenie w formie wideo do uczestnictwa w FxCuffs 2017. Daniel Kostecki opowie o bieżącej sytuacji rynkowej, a całość będzie można śledzić zarówno na żywo w centrum kongresowym ICE, jak i dzięki streamingowi live:

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy ciężko było Ci zrezygnować z pracy analityka w domu brokerskim na rzecz rozkręcenia całkowicie własnego projektu?

Już na samym początku współpracy z HFT Brokers wspominałem o tym, że warto by mieć własne studio TV. Czy do nagrywania komentarzy do mediów, tworzenia materiałów edukacyjnych czy też komentowania sytuacji rynkowej w atrakcyjny dla widza sposób. Pomysł jednak nie został podchwycony, studio nie zostało zbudowane, nad czym bardzo ubolewałem, o czym też i wiedzą osoby, z którymi współpracowałem. Dodam tylko, że publikacja komentarzy rynkowych na YouTube nie jest mi obca od wielu lat. Już w 2009 roku publikowałem pierwsze komentarze wideo na kanale magictraderTV.

Wspominam o tym, aby pokazać, że chęć tworzenia tego typu materiałów, jak obecnie w projekcie rynkinazywo.tv, tliła się od bardzo długiego czasu, zatem zmiana pracy nie była ciężka i nie była to trudna decyzja.

Co z Magictrader Blog? Podejrzewam, że tworzenie telewizji internetowej zajmuje sporo czasu. Czy projekt, który zgarnął statuetkę podczas pierwszej edycji FxCuffs został zawieszony, czy jeszcze powróci?

Faktycznie obecnie całą energię przeznaczam na projekt Rynków Na Żywo i na prowadzenie Bloga nie mam zbyt wiele czasu. Dodatkowo treści, które wcześniej pojawiły się na Blogu pojawiają się obecnie również w transmisji na żywo. Stąd też, żeby nie dublować treści Blog będzie z czasem pełnić zupełnie inną rolę – niewykluczone, że będzie też poniekąd pewnego rodzaju pamiętnikiem, bo sytuacja rynkowa będzie przedstawiana w Rynkach Na Żywo.

Rynki na Żywo to Twój własny, autorski projekt. Czy przy realizacji materiałów korzystasz z zewnętrznej pomocy, czy wszystko – od pomysłu, przez realizację, po montaż – to dzieło Daniela Kosteckiego?

Gdy opowiadałem znajomym o tym projekcie, to śmiałem się, że jeśli dołożę po transmisji napisy końcowe, to będą one wyglądać następująco: prowadzenie, realizacja, montaż, światło, kamera, dźwięk, pomysł, grafika, scenariusz, teksty itd.: Daniel Kostecki.

Napisów na koniec transmisji nie ma, ale wszystko, co związane z tym projektem, jest moim dziełem. Mogłem to uczynić dzięki wcześniejszym szerokim zainteresowaniom dotyczącym tworzenia stron internetowych, grafiki komputerowej, montażu filmów i aktualnie transmisji na żywo. Jest to poniekąd owoc wcześniej zebranego doświadczenia w bardzo wielu dziedzinach.

W 2016 roku sporo działo się na rynkach  – paru brokerów zrezygnowało z polskiego rynku, Brexit i Donald Trump zapewnili sporą zmienność, europejscy regulatorzy straszą ograniczeniem wolności traderów – czy myślisz, że 2017 może zaskoczyć nas podobnymi wydarzeniami?

Sprawy regulacyjne idą w stronę ograniczania. To tak, jakby z powodu wypadków na drodze zakazać jazdy samochodem – wypadków by już nie było. Tylko, czy to o to chodzi? Regulatorzy oraz nadzór powinni edukować i przygotowywać, a nie ograniczać i zakazywać. Niemniej jednak łatwiej zakazać, niż przygotować solidną bazę edukacyjną ze strony regulatorów.

Możliwe, że w 2017 roku będzie na tym rynku od strony prawnej jeszcze trudnej, dalej duże ograniczenia wejdą w 2018 roku. Jednakże w dobie internetu i globalizacji ograniczenie w jednym miejscu spowoduje przeniesienie aktywności traderów w inne miejsce.

Natomiast odnośnie wydarzeń rynkowych, to zmienność w 2017 roku na rynku powinna być większa niż w 2016. Wskazują już na to miary implikowanej zmienności z rynku opcji. Polityka Trumpa i niepewność odnośnie tempa podwyżek stóp w USA wprowadzą jeszcze wiele zamieszania na rynki.

Do 31 stycznia mają Państwo możliwość oddawania głosów na swoich faworytów w konkursie FxCuffs. Jednocześnie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji umożliwiającej udział w dwudniowych targach i konferencji!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here