Naga Markets


daniaNa początku 2019 roku informowaliśmy w jaki sposób rozliczyć podatek od obrotu kryptowalutami w Polsce. Okazuje się, że nie tylko w naszym kraju urząd skarbowy coraz bliżej przygląda się rynkowi wirtualnych walut. Dania wraz z początkiem nowego roku postanowiła zwiększyć kontrole skarbowe na terenie kraju w celu uszczelnienia systemu podatkowego. Na skarbowym radarze są inwestorzy, którzy w zeszłych latach zaangażowali swoje środki w wirtualne waluty.


Giełdy zobowiązane do przekazania danych osobistych krypto-inwestorów

Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na stronie internetowej Krajowej Agencji Podatkowej Danii, uzyskała ona pozwolenie na rozpoczęcie zbierania informacji dotyczących klientów i ich transakcji kryptowalutowych przeprowadzonych za pośrednictwem trzech giełd w okresie od 2016 do 2018 r. Giełdy będą musiały dostarczyć informacji na temat nazwisk, adresów i osobistych numerów podatkowych inwestorów.

inwestor ucieka przed podatkami– Dzielenie się takimi informacjami pozwoli stwierdzić czy obywatele, którzy handlowali wirtualnymi walutami, zapłacili odpowiedni podatek. Informacje o transakcjach dokonywanych przez cudzoziemców i firmy zagraniczne będą wymieniane z władzami poszczególnych krajów – poinformowała agencja.

 

Zobacz również: Japoński rząd sięgnie po podatek od handlu kryptowalutami. Pomogą giełdy

– Nie posuwając się zbyt daleko myślę, że można z pewnością stwierdzić, iż jest to duży rynek, któremu musimy przyjrzeć się bliżej – powiedziała w oświadczeniu Karin Bergen, dyrektor agencji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here