Naga MarketsKarykatura Donalda TrumpaPrezydent USA Donald Trump we wtorek odwołał wizytę w Danii zaplanowaną na początek września po tym, jak premier tego kraju odrzucił pomysł zakupu Grenlandii. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Grenlandia posiada olbrzymią powierzchnię i dostęp do metali ziem rzadkich

Grenlandia mogłaby pomóc Trumpowi zapisać się w annałach historii, podobnie jak prezydentowi Johnsonowi za zakup Alaski od Rosji w 1867 oraz Thomasowi Jeffersenowi za pozyskanie Luizjany od Francuzów w 1803. Premier Danii, Mette Frederiksen powiedziała w niedzielę, że pomysł sprzedaży Grenlandii do Stanów Zjednoczonych był absurdalny. . Traktat obronny między Danią a Stanami Zjednoczonymi z 1951 r. Przyznaje amerykańskie prawa wojskowe w stosunku do bazy lotniczej Thule w północnej Grenlandii – oznajmił Bogusz Kasowski.

Grenlandia nie jest na sprzedaż. Grenlandia nie jest duńska. Grenlandia należy do Grenlandii – powiedziała Frederiksen podczas wizyty w Grenlandii gazecie Sermitsiaq.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here