Naga MarketsPrzed chwilą, o godzinie 10:30 poznaliśmy ważne dane z Wielkiej Brytanii. Kurs funta do dolara nie reaguje, utrzymuje się w okolicach 1,2880. Zmienność na innych na parach z funtem brytyjskim również nie zachwycę, kurs właściwie pozostaje w miejscu. Dużo większy wpływ na notowania funta będą miały doniesienia w sprawie Brexitu.


Zgodnie z oczekiwaniami analityków, inflacja CPI w ujęciu rocznym wyniosła 2,1% (poprzednio 2,3%), w ujęciu miesięcznym odczyt wyniósł 0,2% (poprzednio 0,2), takiego poziomu oczekiwał rynek.

Dane odnośnie inflacji producenckiej (PPI) nieco odbiegały od prognoz, jednak nie wywołały nadmiernego zaskoczenia. Przedstawiały się one następująco: inflacja PPI w ujęciu miesięcznym -1% (poprzednio -2,6%), wobec oczekiwań na poziomie – 1,7%, a inflacja w ujęciu rocznym wyniosła 3,7% (poprzednio 5,3%), wobec prognozy na poziomie 3,5%.

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Kurs GBP/USD nie reaguje na dane. Notowania utrzymują się przy poziomie 1,2880. Brak zaskoczenia i wczorajsza duża zmienność wyciszyła inwestorów, trzeba będzie zaczekać na inny impuls do większej zmienności. Na pewno każde nowe doniesienia w sprawie Brexitu, będą miały na to wpływ.

Wykres GBP/USDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here