Naga Markets1280x720-gpjNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Indyjska sprzedaż hurtowa kuleje. Sprzedaż hurtowa w ujęciu rocznym w Indiach spadła o 4,95%. To już dziesiąty miesiąc spadków z rzędu. Zarówno jedzenie (-1,13%) i energia (-16,5%) na czerwono. Jeśli chodzi o żywność, najbardziej spadła sprzedaż warzyw (-21,1%). Zdaniem Financial Timesa, na następnym spotkaniu dojdzie do cięcia stóp.
rupia
Kurs indyjskiej rupii w ciągu ostatniego tygodnia
  • Dane z Chin mieszane. Produkcja przemysłowa w ujęciu rocznym zwiększyła się w sierpniu o 6,1%. Mimo to okazała się ciut słabsza od oczekiwanych 6,4%. Dotychczas w tym roku produkcja wzrosła o 10,9% (prognoza – 11,2%). Świetny wynik zanotowała sprzedaż detaliczna, wzrosła 10,8% r/r (oczekiwano 10,5%).
chiny
USD/CNY w ciągu ostatnich 5 dni
  • Szykują się zacięte wybory w Grecji. Według najnowszego sondażu wyborczego Syriza delikatnie prowadzi przed niedzielnymi wyborami. Przewaga nad Nowa Demokracją jest jednak minimalna, wynosi mniej niż 1%. To już kolejny sondaż, w którym dwie główne partie idą łeb w łeb.
grecja
Rentowność greckich dwulatek
  • General Electric stara się pozbyć części aktywów. GE stara się sprzedać aktywa o łącznej wartości 11 mld USD. Na razie jest dwóch chętnych kupców – KRR i Apollo Global Management. Do końca roku firma ma się pozbyć łącznie 20 mld USD aktywów.
ge
Akcje General Electric


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here