Naga MarketsRynki akcji z lekkim rozczarowaniem przyjęły dane o PKB z Chin, ale na FX nastroje są spokojniejsze. Funt lekko traci wraz z przygasającym optymizmem wokół brexitu.


Paczka danych z Chin pozostawiła po sobie mieszane odczucia. PKB za III kw. wypadł nieco poniżej oczekiwań – 6 proc. r/r vs prog. 6,1 proc. i 6,2 proc. w II kw. Ale dynamika kwartalna zgodnie z przewidywaniami wyniosła 1,5 proc. Produkcja przemysłowa we wrześniu przyspieszyła do 5,8 proc. wobec oczekiwanych 4,9 proc. i 4,4 proc. w sierpniu. Sprzedaż detaliczna zgodnie z oczekiwaniami wzrosła o 7,8 proc. z 7,5 proc. miesiąc wcześniej (prog. 7,8 proc.). USD/CNH jest stabilny dziś rano na 7,08.

Ogólnie prasa przyjęła narrację, że dynamika PKB jest najniższa od 30 lat, co działa na rynek akcji. Główny indeks giełdy w Szanghaju traci dziś 0,6 proc. Spokojniej jest w Japonii – Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., choć przed odczytem był wyżej.

Na rynku walutowym jest spokojniej z większą uwagą na brexicie i wyczekiwaniu dalszego rozwoju wypadków. GBP/USD osuwa się powoli do 1,2842. Choć liderzy UE i Wielkiej Brytanii uzgodnili warunki porozumienia, wciąż niepewnym jest akceptacja umowy w brytyjskim parlamencie (głosowanie w sobotę). Brak poparcia ze strony Demokratycznej Partia Unionistycznej Irlandii Północnej podnosi ryzyko, że projekt zostanie dorzucony.

Na pozostałych crossach widać skromne osłabienie USD. EUR/USD utrzymuje się przy 1,1120, USD/JPY cofa się do szczytów do 108,50. Mocniej zyskuje NZD do 0,6370.

Złoto stabilne na 1490 sugeruje, że nie mamy warunków do łatwego rajdu ryzyka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here