Naga Markets


Wraz z rozpoczęciem konferencji Europejskiego Banku Centralnego poznaliśmy istotne dane dla amerykańskiej gospodarki. Wyniki za ostatni okres sprzedaży detalicznej oraz wniosków o zasiłek dla bezrobotnych zostały dziś opublikowane punktualnie o 14:30. Spójrzmy zatem na odczyty oraz reakcję rynku na dane.


Sprzedaż detaliczna – najwyżej od września 2017

Amerykański departament handlu opublikował dziś informację nt. wyników sprzedaży detalicznej oraz sprzedaży detalicznej z wyłączeniem benzyny/samochodów za miesiąc maj. Rynek w obu przypadkach oczekiwał lepszych danych. Rzeczywisty odczyt dla sprzedaży detalicznej jest jeszcze lepszy od rynkowego konsensusu. Wynik sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym to aż 0,8% czyli dwukrotnie więcej niż wskazali ankietowani inwestorzy (0,4%) oraz poprzedni odczyt (rewizja 0,3% na 0,4%). To najlepsze wskazanie tego wskaźnika od początku roku.

Źródło: tradingeconomics.com

Również w przypadku sprzedaży detalicznej z wyłączeniem benzyny/samochodów odczyt pozytywnie zaskoczył i wyniósł 0,9%. To także o wiele lepiej niż zakładał rynek (0,5%) i poprzedni odczyt.

Źródło: tradingeconomics.com

Wraz z wynikami sprzedaży detalicznej poznaliśmy ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za ostatni okres. Dzisiejsze wskazanie na poziomie 218 tyś.wniosków jest niemal identyczne do oczekiwań rynku (223 tyś.), a także względem poprzedniego odczytu (222 tyś.).

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Źródło: tradingeconomics.com

W pierwszej minucie po publikacji danych EUR/USD zareagował nieznacznym umocnieniem się dolara o 10 pips. Na chwilę obecną cena konsoliduje nad ważnym poziomem 1.1711. Należy jednak pamiętać, że wcześniej o godz. 13:45 była informacja nt. stóp procentowych w strefie euro (pozostały bez zmian) oraz w tym samym czasie o 14:30 odbywa się konferencja Europejskiego Banku Centralnego i to głównie ona przykuwa dziś uwagę inwestorów i zarazem ma główny wpływ na dalsze notowania giełdowe.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here