Naga Markets


Dziś punktualnie o 10:30 Office for National Statistics (ONS) opublikował dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Najważniejsze z nich to informacje nt. średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych oraz stopa bezrobocia.


Średnie wynagrodzenie najwyższe od stycznia 2009 roku

Najnowszy odczyt danych to niewątpliwie bardzo pozytywna wiadomość dla funta brytyjskiego. Średnie wynagrodzenie z wyłączeniem premii wzrosło do poziomu 3,3% względem oczekiwań i odczytu z zeszłego miesiąca 3,2%. To najlepszy odczyt tego wskaźnika od stycznia 2009 roku. Natomiast średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii również optymistycznie zaskoczyło inwestorów. Dzisiejszy odczyt wyniósł 3,3% i był o 0,3 pkt. proc. wyższy niż oczekiwano (zrewidowano poprzedni odczyt do 3,1% z 3,0%).

Dane UK: Najwyższy odczyt wynagrodzenia od prawie 10 lat. Jak reaguje GBP?
ONS

Natomiast lekko negatywnie zaskoczył odczyt wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Liczba wniosków wzrosła w listopadzie (m/m) o 21,9 tys., co jest nieco lepszym wynikiem niż miesiąc temu ( 23,2 tys. zrewidowano z 20,2 tys.), jednak znacznie słabszym niż oczekiwał rynek (13,2 tyś). Z kolei stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie i ostatecznie wyniosła 4,1%.

Jak reaguje GBP?

Tuż po odczycie ważnych danych dla brytyjskiej gospodarki, funt szterling silnie się umocnił w stosunku do dolara amerykańskiego. Następnie ruch wzrostowy został zniesiony, a para rozpoczęła konsolidację. Kilka minut po publikacji cena pary walutowej GBP/USD oscyluje między psychologicznym poziomem wsparcia 1.2600, a istotnym oporem 1.2650, który został podczas wczorajszej sesji silnie przebity. Pozytywny wydźwięk danych powinien wspierać funta, choć należy pamiętać, iż rośnie zagrożenie drugim referendum ws. Brexitu.

Dane UK: Najwyższy odczyt wynagrodzenia od prawie 10 lat. Jak reaguje GBP?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here