Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy dane z rynku budowlanego w Stanach Zjednoczonych za listopad. Jak się okazało na odczytach dominuje kolor zielony, co wskazuje na pozytywne zaskoczenie rynków.

W listopadzie wydano 1 mln 298 tysięcy nowych pozwoleń na budowę, co mimo, że jest liczbą niższą od poprzedniego odczytu (1 mln 316 tys.), to jest to o liczba większa od prognozowanego 1 mln 273 tys.

Tym samym oczekiwany spadek w ujęciu miesięcznym na poziomie 3,1% okazał się niższy i wyniósł jedynie 1,4% wobec znacznego wzrostu z października (7,4%).

Poza danymi dotyczącymi zezwoleń, dowiedzieliśmy się ile budów domów zostało już rozpoczętych w USA, w listopadzie. Tutaj widoczna jest siła amerykańskiego rynku budowlanego i nieruchomości o czym świadczy wzrost o 3,3% w ujęciu miesięcznym, do poziomu 1 mln 297 tys. Poprzednio odczyt uplasował się na poziomie 1 mln 256 tys., natomiast prognozy zakładały jeszcze mniejszą liczbę rozpoczętych budów (1 mln 250 tys.)

Eurodolar w drodze do oporu

Kwadrans po odczycie notowania nie widać umocnienia dolara w reakcji na pozytywny odczyt z USA. Wręcz przeciwnie, Eurodolar rośnie i wyznacza nowe maksima sesyjne.

W szerszym kontekście z wykresu 4-godzinnego widać, że notowania poruszają się konsolidacji, która przybrała formę trójkąta i potencjalnie także głowy z ramionami. Obecnie kurs zmierza do obszaru oporu, gdzie górne ramię trójkąta zbiega się z oporem horyzontalnym na 1.1850.

Przełamanie wymienionej wyżej konfluencji oporu, otworzy drogę wzrostom w kierunku maksimów z obecnego oraz ubiegłego miesiąca blisko 1.1940.60. Z kolei w przypadku odbicia notowania nadal uwięzione będą w konsolidacji.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here