Naga MarketsPrzed chwilą poznaliśmy dane makro z Niemiec i Strefy Euro. O godzinie 9:55 opublikowany został odczyt wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego W Niemczech, a 5 minut później dla całej strefy euro. Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to  Markit Economics publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.


PMI dla sektora przemysłu w Niemczech

Jak wynika opublikowanego raportu, dane wypadły gorzej od oczekiwań. Odczyt wyniósł 49,7, wobec prognozy na poziomie 49,9. Analitycy oczekiwali co prawda spadku jednak był on większy o 0,2 punkta niż przewidywania. W grudniu 2018 roku znajdował się on na poziomie 51,5. Odczyt na poziomie poniżej 50 pkt oznacza spowolnienie, co nie jest dobrą wiadomością dla euro.

Wykres odczytu PMI

PMI dla sektora przemysłu w strefie euro

Wskaźnik PMI dla przemysłu w ujęciu miesięcznym dla strefy euro wyniósł 50,5, co jest zgodne z oczekiwaniami analityków. Poprzednio wyniósł 51,4, widać więc tendencję spadkową. Wskaźnik zbliża się niebezpiecznie do granicy 50 punktów, jeżeli spadnie poniżej, będziemy mieli do czynienia ze spowolnieniem.

Wykres odczytu PMI

 

Sytuacja techniczna na kursie EUR/USD

Kurs euro do dolara (EUR/USD) nie reaguje znacząco na opublikowane dane. Kurs porusza się w wąskim ruchu bocznym na około 15 pipsów. Aktualnie należy zaczekać na wybicie w jedną ze stron. Jeżeli dojdzie do wybicia górą to w pierwszej kolejności oporem będzie poziom 1,1470, a następnie 1,1500. W przypadku scenariusza spadkowego, wybicie dołem może spowodować ruch w kierunku 1.1400. pamiętajmy, że dziś kluczowe dla zachowania pary EUR/USD będą dane z amerykańskiego rynku pracy – godzina 14:30.

Wykres EUR/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here