Naga MarketsPo wyraźnie lepszym od prognoz raporcie non-farming payrolls, który wpłynął na znaczne umocnienie amerykańskiej waluty, dolar utrzymuje przewagę nad wszystkimi z walut G10. Finalne wyniki ankiet Uniwersytetu w Michigan utwierdzają byki w trendzie wzrostowym. 


O godz. 16:00 pojawił się finalny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan za styczeń. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Oczekiwania co do ostatecznego odczytu za styczeń uplasowały się na poziomie (95,0), a więc były nieco gorsze od poprzedniej publikacji (95,9). Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie lepszy, gdyż uzyskano wynik na poziomie 95,7.

Źródło: forexlive.com

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że na skutek dzisiejszej aprecjacji USD kurs dotarł w okolice lokalnego oporu. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu dla tego instrumentu.

USDJPY H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStyczniowe NFP i inflacja zarobkowa bardzo pozytywnie zaskoczyły!
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/JPY, GBP/AUD, AUD/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here