Naga MarketsKanada w grudniu zeszłego roku wydała pozwolenia na budowę nieruchomości o łącznej wartości aż 8,1 mld USD. Najnowsze dane oznaczają wzrost o 4,8%w skali miesiąca po spadku o 7,3% m/m w listopadzie.


Grudniowy wzrost wynikał z wyższego popytu w sektorze mieszkaniowym. W całej Kanadzie składowe raportui wzrosły w 2017 r., o 10,4% w stosunku do roku poprzedniego – informuje Statistics Canada.

Wartość pozwoleń na mieszkania wielorodzinne wzrosła w grudniu do 2,4 mld USD, o 7,0% więcej niż w poprzednim miesiącu.Wartość pozwoleń na mieszkania wielorodzinne w Kolumbii Brytyjskiej osiągnęła w grudniu 808,7 milionów dolarów, prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednim miesiącu.

Całkowita wartość wydanych pozwoleń na budowę w Kanadzie. |źródło: Statistics Canada

W skali roku wartość pozwoleń na mieszkania wielorodzinne przewyższyła wartość mieszkań jednorodzinnych. Ponadto wartość pozwoleń na mieszkania wielorodzinne przekroczyła liczbę mieszkań jednorodzinnych we wszystkich czterech regionach Kolumbii Brytyjskiej w 2017 r. W skali kraju, od 2009 r. Ttendencje w zakresie budownictwa wielorodzinnego rosną, zmniejszając jednocześnie lukę między wartością pozwoleń na mieszkania jednorodzinne i wielorodzinne – czytamy w najnowszym raporcie StatCan.

Reakcja rynku

Grudniowe dane okazały się zaskakująco dobre. Nie tylko pobiły one prognozy, które uplasowały się na poziomie 2% m/m, lecz są również wyraźnie lepsze od tych sprzed miesiąca. Wówczas liczba wydanych pozwoleń na budowę skurczyła się aż o 7,3%.

CAD reaguje na najnowsze dane niewielkim wzrostem wartości. EURCAD w ostatnich piętnastu minutach cofa się jednak o kilkanaście pips:

EURCAD dzięki TradingView

Handlujesz na danych? Sprawdź zalety opcji waniliowych! 

USDCAD tymczasem testuje górne ograniczenie kanału wzrostowego:

USDCAD dzięki TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSocial Trading – coś dla poczatkujących czy sposób na stabilne zarabianie?
Następny artykułNiedźwiedzie spojrzenie na AUDUSD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here