Naga MarketsKwadrans po godzinie dziewiątej rynki zapoznały się z najnowszymi odczytami inflacji konsumenckiej oraz producenckiej w Szwajcarii. Dynamika zarówno CPI jak i PPI okazała się lepsza od oczekiwań analityków, co poprawiło koniunkturę na notowaniach franka szwajcarskiego.


Styczniowa wartość wskaźnika CPI w ujęciu miesięcznym plasowała się na 0,0% co pozwoliło pokonać ujemną dynamikę z grudnia (-0,1%). W tym samym czasie inflacja PPI wzrastała do 0,4% (prognozy 0,3%, poprzednio 0,2%).

Źródło: raport szwajcarskiego urzędu statystycznego

W związku z publikacją danych notowania USD/CHF notowały dynamiczniejsze spadki w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu minut rozrysowując nawet nowe minima intraday. Po rozrysowaniu 7 świec spadkowych na wykresie M5 z rzędu miejsce miała jednak korekta walcząca obecnie z wcześniejszymi minimami okolic 1.0036:

USD/CHF M5

W szerszym ujęciu, na wykresie H1, widać natomiast, że po styczniowych spadkach USD/CHF odrabia od początku lutego zyskując w tym czasie już około 200 pipsów. Strefa wsparcia, na wysokości której moglibyśmy spodziewać się popytowej reakcji znajduje się na wysokości zniesienia Fibonacciego w połączeniu z horyzontalnym poziomem 1.0225:

USD/CHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here