Naga Markets

Po spadkach o niemal 23 tysiące dolarów, tj. ponad 47 proc., jakie obserwowaliśmy na przestrzeni kwietnia i pierwszej połowy maja br., Bitcoin utknął w okolicy 30 tysięcy dolarów i od trzech tygodni porusza się w trendzie horyzontalnym. Mimo, iż statystycznie rzecz biorąc jest to formacja korekcyjna, co w tym przypadku sygnalizować może potencjał do dalszych spadków, popularny analityk kryptowalut i twórca modelu stock-to-flow (S2F) PlanB przewiduje wybicie kursu Bitcoina (BTC), na co wskazywać mają historyczne trendy cenowe i oryginalny model S2F.

PlanB przewiduje bycze momentum dla Bitcoin 

Popularny analityk PlanB twierdzi uważa, że oryginalny model S2F jest słuszny i przewidywany 14-krotny wzrost ceny BTC do 55 tysięcy dolarów jest wart więcej niż 2-krotny błąd prognozy wynoszący 100 tysięcy dolarów. Co więcej, oba modele wskazują na 500 tys. dolarów po halvingu w 2024 roku.





– Nawet jeśli oryginalny model $55K miał rację, a późniejsza aktualizacja $100K się myliła, różnica jest “tylko” 2 razy większa. Pamiętaj, że model S2F został stworzony w marcu 2019 roku, kiedy bitcoin był poniżej $4K. IMO prawidłowo przewidziany 14-krotny wzrost (55/4) jest wart więcej niż 2-krotny błąd w przewidywaniach (100/55) – wskazał PlanB.

Dostrzega on także, że obecna wyprzedaż BTC wydaje się podobna do spadków w latach 2015 i 2018/19, a Bitcoin na obecnych poziomach przypomina ówczesne dołki, co zwiastować może silny rajd wzrostowy w niedalekiej przyszłości.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Bossa

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 wykres | notowania intercars | ten square games kurs akcji | dax wykres | allegro kurs akcji | mercator medical kurs | cd projekt kurs akcji | akcje pko |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









Poprzedni artykułE. Łon (RPP): Siła złotego względem euro i dolara. Koniec podwyżek stóp na horyzoncie
Następny artykułGBPUSD – oRGR sygnalizuje korektę wzrostową.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.