Naga MarketsW czwartek, 1 grudnia o godzinie 10:00 poznaliśmy ostateczną publikację europejskiego manufacturing PMI za listopad. W tym miesiącu obyło się bez niespodzianek, choć wyniki cząstkowe pozytywnie wpływają na wycenę EUR.


Całościowe manufacturing PMI ze Strefy Euro nie odnotowało w listopadzie zmiany w porównaniu z miesiącem poprzednim. Wskaźnik pozostał na poziomie 53,7 punktów, co nadal wskazuje na poprawę sytuacji gospodarczej w Strefie.

Listopadowe PMI to kontynuacja wzrostowej tendencji rozpoczętej jeszcze w 2014 roku. Utrzymanie wzrostów zawdzięczam solidnym wynikom poszczególnych gospodarek Strefy – przede wszystkim Holandii, Niemcom oraz Austrii. Markit prezentuje również ranking PMI poszczególnych krajów.

chartWielomiesięczne szczyty w przypadku raportów cząstkowych z Holandii, Austrii oraz Hiszpanii sprawiły, że pierwsza reakcja na publikację okazała się dość pozytywna. Niedźwiedzie jednak dość szybko zbiły cenę do poziomu otwarcia świecy M15 z godziny 10:00:

eurusdm15Produkcja w Strefie Euro przeżywa obecnie najlepszy okres od niemal trzech lat, zawdzięczając swoją siłę słabszej walucie oraz rosnącemu popytowi. Wyniki listopadowych ankiet potwierdzają, że słabe euro jest potężnym stymulantem dla europejskiego sektora produkcyjnego prowadząc do wzrostu eksportu poza Strefę. Tempo wzrostu zamówień w europejskich fabrykach jest najszybsze od lutego 2014 roku – komentuje dzisiejszą publikację Chris Williamson z IHS Markit.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURNZD – potencjalny sygnał sprzedażowy
Następny artykułPMI przemysłowe UK poniżej oczekiwań. Funt traci
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here