Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKJednym z najważniejszych odczytów makroekonomicznych w godzinach przedpołudniowych były niewątpliwie rezultaty brytyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI) za wrzesień br. Niekorzystne rezultaty spowodowały dynamiczną deprecjację funta szterlinga.


Inflacja konsumencka (CPI) to wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, który obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług.

Z najnowszego raportu Office for National Statistics wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek dynamiki inflacji konsumenckiej do 0,2% m/m oraz 2,6% r/r, ta ostatecznie wyniosła zaledwie 0,1% m/m i 2,4% r/r.

Wyniki brytyjskiej inflacji konsumenckiej
Wyniki brytyjskiej inflacji konsumenckiej

Wyniki brytyjskiej inflacji konsumenckiej

Największy udział w spadku miały żywność i napoje bezalkoholowe, gdzie ceny między sierpniem a wrześniem 2018 r. spadły najbardziej. Inne duże spadki pochodziły z transportu, rekreacji i kultury oraz z odzieży. – czytamy w raporcie.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że rozczarowujące dane dot. inflacji konsumenckiej przełożyły się na dynamiczną deprecjację funta szterlinga.

Aby zainwestować na parach walutowych z GBP, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

Reakcja pary GBPUSD na dane dot. brytyjskiej inflacji CPI
GBPUSD M15

Równocześnie chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, który odbędzie się już dziś o godz. 20:00. W trakcie tego spotkanie przedstawię 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną. Okazuje się bowiem, że każdy z nas jest inny, każdy ma inny charakter, osobowość i inne doświadczenie oraz stosunek do ryzyka. Różnimy się również samym podejściem do inwestycji, stylem spekulacji oraz czasem, jaki jesteśmy w stanie poświęcić przed wykresami. Tak wiele zmiennych sprawia, że nie ma jednej, idealnej strategii, która pozwoli zarabiać wszystkim na tym samym poziomie.

W trakcie tego szkolenia poznasz siedem czynników, które należy uwzględnić podczas tworzenia własnej, spersonalizowanej strategii inwestycyjnej. Po tym spotkaniu będziesz wiedział jak dostosować trading do swojego trybu życia a nie na odwrót.

Zapisz się już dziś!


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLiga Traderów VII – zaczynamy II fazę rozgrywek
Następny artykułBiałas (TMS): Sądzę, że USD jest jak czekolada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here