Naga MarketsOgólny trend zmniejszania krótkiej ekspozycji na dolarze utrzymywał się w tym tygodniu, ale tempo ponownie zwolniło w tygodniu do 16 lutego, jak pokazuje najnowszy raport CFTC. Zagregowana pozycja krótka w USD w stosunku do głównych walut, które przedstawiono w raporcie, została zmniejszona o 291 mln USD, pozostawiając ogólną pozycję krótką na poziomie nieco ponad 30 mld USD, na dwumiesięcznych dołkach. Indeks dolara spada w poniedziałek trzecią sesję z rzędu docierając do lutowych minimów.

  • Wzorzec stosunkowo ograniczonych zmian pozycji i słaby sentyment na „greenbacku” pozostaje bardzo widoczny
  • Długie pozycje netto w EUR pozostają największym zakładem byka w stosunku do USD
  • Skromny wzrost długich pozycji netto w GBP (+103 mln USD) i pozycji w JPY netto (+246 mln USD)

Kurs dolara w trendzie spadkowym. Zyskuje EUR, NZD, GBP i JPY

Wzorzec stosunkowo ograniczonych zmian pozycji i słaby sentyment na „greenbacku” pozostaje jednak bardzo widoczny. Długie pozycje netto w EUR pozostają największym zakładem byka w stosunku do USD odzwierciedlonym w danych CFTC. Jednocześnie likwidacja pozycji długich netto w EUR, napędzana głównie wzrostem krótkich pozycji w EUR brutto, była jedną z najmniejszych zmian tygodniowo odnotowanych do wtorku, spadając zaledwie o 55 mln USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
CFTC

Fakt, że najciekawszymi elementami tego raportu są niewielkie zmiany w pozycjonowaniu, ilustruje, jak statyczne nastroje spekulacyjne stały się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Spekulanci dodawali skromnie pozycje netto do pozycji długich w GBP (wzrost o 103 mln USD), pozycji w NZD netto (wzrost o 153 mln USD) i pozycji w JPY netto (246 mln USD). Długie pozycje na GBP o wartości nieco poniżej 2 mld USD pozostają na najwyższych poziomach od roku.

Gdzie indziej redukcja pozycji była na porządku dziennym. Skromne pozycje netto w CAD zostały obniżone o 107 mln USD, a netto w CHF o 426 mln USD. Krótka pozycja netto AUD spadła w ciągu tygodnia mniej więcej o połowę do 219 mln dolarów.

CFTC

Na nastrojach spekulacyjnych nie zrobiło to jednak żadnego wrażenia po odbiciu kursu AUD od marcowych dołków. Czas pokaże, czy to przejście do najwyższych poziomów od trzech lat w tym tygodniu może przyciągnąć większe wsparcie ze strony społeczności spekulacyjnej. Poza FX, pozycje długie na złocie zostały obcięte o ponad 4 mld dolarów w ciągu tygodnia do 42,2 mld dolarów – podsumowano w raporcie Scotiabanku.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co oznacza blik | bitcoin informacje | bitcoin kurs dzisiaj | pkn orlen forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here