Naga MarketsAprecjacja dolara amerykańskiego (USD) w listopadzie nadal nie pojawiła się w danych pozycjonowania walut CFTC, które pokazują wzrost pozycji netto większości walut G10 w stosunku do USD, wyjaśnia Francesco Pesole, strateg walutowy w ING. Mimo to prognozy względem „greenbacka” pozostają pozytywne, a eksperci z Commerzbanku oczekują jego dalszego wzrostu w kierunku psychologicznego poziomu 100,00.

  • Nierzadko się zdarza, że pozycjonowanie CFTC FX pozostaje w tyle za ruchami na rynku kasowym
  • Niespodziewany wzrost pozycji krótkich netto w USD był w dużej mierze spowodowany skokiem pozycji długich netto w JPY, CAD i AUD
  • Indeks dolara (DXY) pokonał główny opór na 94,47/80 i zmierza do 100,00
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Silny dolar (USD) nie pojawia się w danych pozycjonujących – ING

Listopad był jak dotąd miesiącem zdominowanym przez ogólne umocnienie dolara, choć nie przełożyło się to na wzrost pozycji netto w USD, o czym informuje CFTC. Zagregowane pozycjonowanie netto USD w porównaniu z raportowanymi walutami G10 (tj. G9 z wyłączeniem NOK i SEK) nie zmieniło się w ostatnich tygodniach października i pierwszym tygodniu listopada, a następnie w tygodniu kończącym się 16 listopada lekko spadły do poziomu +9,8%.Niespodziewany wzrost pozycji krótkich netto w USD był w dużej mierze spowodowany skokiem pozycji długich netto w JPY, CAD i AUD, który z nawiązką zrekompensował niewielki spadek pozycji netto w EUR i spadek pozycji netto w GBP – napisano w raporcie.

Nierzadko się zdarza, że pozycjonowanie CFTC FX pozostaje w tyle za ruchami na rynku kasowym i możemy spodziewać się wzrostu pozycji długich netto w USD w kolejnym raporcie CFTC – dodano.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Indeks dolara amerykańskiego nastawiony na dalsze wzrosty w kierunku 99,50 – Commerzbank

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) przebił się przez kluczowy opór na 94,47/80. Analitycy Commerzbanku oczekują, że DXY osiągnie poziom 99,50 i widzą szansę na wzrost powyżej psychologicznego poziomu 100.

DXY pokonał główny opór na 94,47/80. Ruch ten jest wspierany przez szeroki trend wzrostowy i szukamy dalszych wzrostów dolara amerykańskiego do oporu 97,73 Fibo. Jesteśmy również powyżej miesięcznej średniej MA55, a kolejny impuls w górę powinien doprowadzić do testu poziomu 99,50. W długim terminie poziom 100,00 powinien zostać przebity z celem nawet na 103,00/103,80 – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here