Naga Markets

Pozycjonowanie spekulantów (długie netto) na dolarze amerykańskim w ostatnim tygodniu wzrosło do najwyższego poziomu od połowy czerwca 2019 r., zgodnie z obliczeniami amerykańskiej Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) opublikowanymi w piątek. Na rynku kryptowalut pozycje krótkie netto na kontraktach futures na bitcoina wzrosły do ​​1691 kontraktów, po spadku do 160 kontraktów w zeszłym tygodniu. Indeks dolara (DXY) oscyluje w poniedziałek niedaleko tegorocznych szczytów powyżej 96,0, a bitcoin spada poniżej 48 000 USD.

  • Pozycjonowanie długich pozycji netto na USD rosło drugi tydzień z rzędu
  • Ilość długich pozycji na USD wzrosła po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, potwierdził swoje jastrzębie stanowisko
  • Powell podkreślił, że ryzyko inflacji wzrosło i zasugerował wycofanie terminu „przejściowy” w odniesieniu do gwałtownego wzrostu cen
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dolarowi będzie trudno odnotować dalsze wzrosty. Bitcoin spadł już 25%

Wartość długiej pozycji netto na dolarze wyniosła 23,99 mld USD w tygodniu zakończonym 30 listopada, w porównaniu z długimi pozycjami netto wynoszącymi 22,11 mld USD w poprzednim tygodniu. Pozycjonowanie długich pozycji netto na USD rosło drugi tydzień z rzędu.W szerszym ujęciu pozycjonowania dolara, który obejmuje kontrakty netto na dolara nowozelandzkiego, peso meksykańskiego, brazylijskiego reala i rubla rosyjskiego, USD zaksięgował w tym tygodniu długą pozycję netto w wysokości 24,435 mld USD z 21,964 mld w poprzednim tygodniu.

Ilość długich pozycji na USD wzrosła po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, potwierdził swoje jastrzębie stanowisko, pomimo ponownych obaw o powrót obostrzeń.

W porównaniu ze wszystkimi walutami objętymi tym raportem, tylko jen odnotował poprawę swojej pozycji wobec dolara, ponieważ inwestorzy prawdopodobnie zwrócili się w stronę bezpiecznych przystani w obliczu zwiększonej awersji do ryzyka – napisali analitycy ze Scotiabanku w swoim raporcie po opublikowaniu danych CFTC.

W uwagach przed Kongresem Powell podkreślił, że ryzyko inflacji wzrosło i zasugerował wycofanie terminu „przejściowy” w odniesieniu do gwałtownego wzrostu cen. Naciskał również na przyspieszenie ograniczania zakupów aktywów przez Fed.

Jane Foley, dyrektor ds. strategii walutowej w Rabobanku w Londynie uważa, że ​​dolarowi będzie trudno odnotować dalsze wzrosty.

Chociaż jastrzębi ton Powella w tym tygodniu przywrócił ryzyko, że Fed może dwukrotnie podnieść stopy procentowe w przyszłym roku, rynek jest już na to przygotowany – dodała.

Na rynku kryptowalut pozycje krótkie netto na kontraktach futures na bitcoina wzrosły do ​​1691 kontraktów, po spadku do 160 kontraktów w zeszłym tygodniu, najniższego wyniku od połowy stycznia 2019 roku. Od swojego rekordowego poziomu 69 000 USD 10 listopada, bitcoin spadł już ponad 25%, a niektórzy uczestnicy rynku sugerują, że największa kryptowaluta świata wpadła w bessę.

fpmarkets
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw dino | notowania playway | allegro akcje wykres | giełda kruk | pekao kurs akcji | datawalk notowania | biomed gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułMovie Games S.A. zakłada LifeSim Games S.A.
Następny artykułPozycjonowanie FX: Siła dolara nadal daje o sobie znać
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here