Naga MarketsPopołudnie na rynkach nie należy do najspokojniejszych, a wszystko za sprawą najnowszych wyliczeń amerykańskiego CPI. Dynamika wskaźnika w styczniu rośnie do 0,5% m/m co zdaniem ekonomistów ING zwiększa prawdopodobieństwo na marcową podwyżkę Fed. 


Poza wyliczeniami inflacji konsumenckiej poznaliśmy dziś również raport dotyczący zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej na terenie Stanów Zjednoczonych. Ten wskaźnik okazał się być nieco gorszy od przewidywań, lecz ekonomista ING, James Knightley pozostaje optymistą.

Pewne spowolnienie w poziomie sprzedaży detalicznej jest tymczasowe. Wprowadzona reforma podatkowa, rekordowo niskie bezrobocie, wzrost wynagrodzeń oraz naprawdę wysoki poziom zaufania konsumentów sugerują, że kolejne miesiące mogą przynieść pewne odreagowanie – czytamy w popołudniowym komentarzu banku.

Knightley przekonuje, że w obecnym środowisku przedsiębiorcy będą w stanie przerzucić cześć kosztów na konsumentów nie tracąc jednocześnie liczby klientów. To z kolei powinno podnieść nie tylko prognozy zysków amerykańskich przedsiębiorstw ale i wzrostu wynagrodzeń pracowników.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Dzisiejsze dane wraz z prognozami kolejnych miesięcy wskazują, że prawdopodobieństwo marcowej podwyżki rośnie. Bazowy wskaźnik inflacji powinien osiągnąć zakładany przez Fed poziom już w lecie co może z kolei przełożyć się na potrzebę więcej niż trzech podwyżek stóp w tym roku – podsumowuje ekonomista.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Sygnały kupna na Elektrotimie [ELT] i Rokicie [PCR]
Następny artykułNiższe zapasy ropy i próba zakończenia korekty spadkowej
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here