Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 poznaliśmy najnowsze wyliczenia indeksu podpisanych umów kupna nieruchomości w Stanach. Maj ponownie zaskoczył słabszymi danymi. To już trzeci miesiąc z rzędu, gdy wartość indeksu rozczarowuje inwestorów. Jak reaguje już i tak słaby dolar na popołudniowe dane? 


Indeks podpisanych umów kupna nieruchomości to wyprzedzający wskaźnik bazujący na podpisanych umowach kupna-sprzedaży nieruchomości w Stanach. W maju, wartość indeksu spadła o 0,8% do poziomu 108,5. Wartość kwietniowa została zrewidowana w dół do poziomu 109,4. Obecnie wartość wskaźnika jest jedynie 1,7% wyższa niż przed rokiem – komentuje National Association of Realtors.

Lawrene Yun, główny ekonomista NAR stwierdził, że trzeci już z rzędu spadkowy miesiąc wskaźnika może oznaczać, że sprzedaż nieruchomości dobiła do sufituZainteresowanie własnymi czterema ścianami jest silne, jednak nie istnieje dostatecznie duża podaż nieruchomości żeby je zaspokoić. Potencjalni kupcy odpuszczają z powodu ograniczonego wyboru i szybko rosnących cen nieruchomości – tłumaczy Yun. Cały komentarz ekonomisty dostępny jest poniżej:

Jak reaguje rynek? 

Wyraźnie słabszy dolar dzisiejszej sesji nie przejął się zbytnio popołudniową publikacją NAR.GBP/USD oraz EUR/USD kontynuują swoje dotychczasowe wzrosty, reakcji dolara nie widać jedynie w parze z japońskim jenem:

GBP/USD

Kabel pokonał dziś linię trendu spadkowego widoczną na interwale dziennym. Obecnie okolice 1,2900 są pierwszym silnym wsparciem dla kupujących GBP/USD

Handlujesz na danych? Skorzystaj z właściwości opcji waniliowych>>>

EUR/USD

Byki królują również na EUR/USD. Para ma niewielkie problemy z pokonaniem okolic 1,1380

USD/JPY

USD/JPY konsoliduje. Pomimo gorszych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości dolar lekko zyskuje w stosunku do jena


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here