Naga MarketsDyrektor naczelny PayPala, Dan Schulman, mówi, że przyjęcie przez jego firmę bitcoina i innych kryptowalut pomoże ogólnie zwiększyć użyteczność kryptowalut, prowadząc do stabilizacji cen i powolnego wzrostu wartości.

  • Bitcoin ma zyskać dzięki temu, że PayPal umożliwi swoim klientom płacenie za zakupy w kryptowalucie.
  • Dan Schulman powiedział o powyższym na antenie CNBC i CNN. 

Dan Schulman: PayPal wzmocni rynek kryptowalut

Schulman niedawno wystąpił w CNBC i CNN, aby omówić niedawną decyzję PayPala o przyjęciu kryptowalut. Przypomnijmy, że gigant z rynku płatności z siedzibą w San Jose dodaje u siebie obsługę bitcoina, ethereum (ETH), bitcoin cash (BCH) i litecoina (LTC). Klienci firmy mogą dokonywać zakupów za pomocą tych kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wywiadach dyrektor generalny firmy jest nieugięty i mówi, że gotówka powoli odchodzi do lamusa.

Zwłaszcza w czasie pandemii, widzieliście gwałtowny spadek wykorzystania gotówki. Około 40-70 proc. konsumentów nie chce już obsługiwać gotówki i podobnie jak każda branża [rynek płatności] obecnie się cyfryzuje (…). Nie ma wątpliwości, że ludzie napływają na [rynek] płatności cyfrowych i cyfrowych form waluty – mówił.

Schulman przyznał, że PayPal współpracował ramię w ramię z regulatorami i bankami centralnymi na całym świecie i dodaje, że „nie jest to kwestia “czy”, ale “kiedy” i “jak” te banki wdrożą własne cyfrowe waluty (CBDC)”. Mówił również, że usługa PayPal zwiększą użyteczność kryptowalut.

Jedną z rzeczy, na które pozwoliliśmy, jest nie tylko ułatwienie kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut, ale, co bardzo ważne, na początku przyszłego roku pozwolimy kryptowalutom być źródłem finansowania wszelkich transakcji [u] wszystkich 28 milionów naszych klientów, co znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut – powiedział.

Synergia PayPala i BTC

Dyrektor naczelny MicroStrategy Michael Saylor mówił zaś niedawno, że wsparcie PayPala dla bitcoin będzie korzystne dla obu stron.

– [To] świetne połączenie Big Tech i bitcoina – PayPal otrzymuje aktywa rezerwowe, które w ciągu ostatniej dekady zyskiwały na wartości ponad 100 proc. rocznie w porównaniu do USD. Bitcoin otrzymuje sieć płatności mobilnych – tłumaczył Saylor.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here