Zapraszamy do udziału w interaktywnym czacie inwestorskim, którego uczestnikiem będzie współzałożyciel i prezes zarządu T-Bull S.A., Damian Fijałkowski. Transmisja będzie miała miejsce 2 grudnia 2020 roku (w środę) o godzinie 13:00. Prowadzącym i moderującym czat będzie Marcin Wenus, redaktor naczelny Comparic.pl. Zasubskrybuj kanał Comparic24.tv w serwisie YouTube, aby otrzymać przypomnienie dotyczące transmisji.

PYTANIA PRZED TRANSMISJĄ PROSIMY ZAMIESZCZAĆ W KOMENTARZACH DO PONIŻSZEGO ARTYKUŁU  • Zgodnie z raportem z października 2020 roku, liczba pobrań gier T-Bull S.A. wyniosła w tym miesiącu 6,8 mln. Natomiast łączna skumulowana liczba pobrań wyniosła ponad 524 miliony
  • 10 listopada T-Bull S.A. poinformowała, że ma umowę wykonawczą dot. współfinansowania gry symulatorowej na PC, „Projekt nr 5”
  • Akcje T-Bull S.A. od marcowych dołków zyskują niemal 155%

T-Bull S.A., przedstawiciel polskiego sektora gamingowego

T-Bull S.A. to spółka nowych technologii specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne oraz PC. Firma ma w swoim portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o szerokiej grupie odbiorców. W lipcu 2020 roku w oficjalnym komunikacie spółki podano, że łączna liczba pobrań wszystkich wydanych przez nią gier przekroczyła 500 milionów. Zespól deweloperski przez wiele lat specjalizował się w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Obecnie znacząco poszerza horyzonty, celując w produkcje ambitne i nietuzinkowe.

Weź udział w czacie inwestorskim. Dodaj przypomnienie do swojego kalendarza i zadaj pytania w komentarzach do artykułu:

Spółka jest obecna na GPW od 2018 roku działając w sektorze gier, prowadząc działalność związaną z oprogramowaniem. Do pozostałych spółek znajdujących się w sektorze należą między innymi CD Projekt, CI Games, 11 bit studios, czy też Bloober Team.

Dalsza część artykułu pod filmem
Kurs akcji spółki w 2020 roku testował okolice historycznych maksimów kursowych, przekraczając 42 zł za akcję. Od marcowych dołków do dnia 17 listopada, zwrot z akcji T-Bull S.A. wynosił ponad 150%. W tym samym czasie zwrot z indeksu sektorowego WIG Games wynosił około 115%.

Akcje T-Bull S.A. vs indeks WIG-Games (czerwona linia). Źródło: Tradingview.com

Od niewielkiego studia do ważnego gracza na rynku gier mobilnych

T-Bull S.A. jest jedną z największych firm produkujących gry mobilne w Polsce. Założone przez Damiana Fijałkowskiego i Grzegorza Zwolińskiego w 2010 roku studio z siedzibą we Wrocławiu rozrosło się z pięcioosobowego zespołu pracującego w macierzystym biurze do 40 osób z siedzibą w najbardziej znanym wieżowcu we Wrocławiu.

Aplikacje studia zgromadziły ponad 500 milionów pobrań na różnych platformach gamingowych, osiągając dzienną maksymalną liczbę pobrań rzędu 300 tysięcy. Pomimo zmieniającego się krajobrazu gamingowego, T-Bull S.A. cały czas stoi na czele rynku gier free-to-play.

Raport kwartalny za III kw. br. zostanie opublikowany pod koniec listopada. Z obecnie dostępnych danych z II kw. br. wynika, że spółka wygenerowała przychód netto ze sprzedaży w wysokości ponad 2 milionów złotych, najwyższy od czasu debiutu na GPW. W tym okresie zysk netto wynosił 1,134 mln zł.

Jeden z najpopularniejszych tytułów studia Moto Rider GO: Highway Traffic, zgodnie z raportem miesięcznym za październik 2020, został łącznie pobrany niemal 117 milionów razy, a w samym tylko październiku 3,6 mln razy. Jest to gra wyścigowa, w której gracz wciela się w motocyklistę, a jego głównym zadaniem jest przejechanie na wybranym jednośladzie jak najdłuższego dystansu omijając przy tym innych uczestników ruchu.

T-Bull S.A. to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier mobilnych. Specjalizuje się w tworzeniu gier opartych na modelu płatności Free-to-Play (F2P) na najważniejsze platformy gamingowe. W sierpniu 2018 r. spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj