Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł od drugiej połowy marca o niemal 11 proc. w stosunku do dolara amerykańskiego (choć w skrajnym momencie zasięg tej aprecjacji wynosił blisko 13 proc.). Oznacza to, że w ciągu pięciu i pół miesiąca euro podrożało o około 12 centów z 1,06 USD do 1,18 USD. Analitycy Nomura uważają jednak, że mimo, iż obecny poziom kursu euro jest już niewygodny dla EBC, to jednak potencjał dalszego wzrostu notowań wspólnej waluty pozostaje nienaruszony.

  • Długoterminowy trend wzrostowy kursu euro jest niezagrożony
  • Słabość dolara amerykańskiego wspiera wzrosty kursu euro
  • Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

Trend wzrostowy na notowaniach euro jest niezagrożony

Eksperci Nomura sądzą, że choć obecna siła euro nie podoba się decydentom politycznym Europejskiego Banku Centralnego, przez co mogą oni wywierać krótkoterminową presję podażową na notowania wspólnej waluty, to trudno będzie zmienić długoterminowy trend wzrostowy. Ich zdaniem za dalszą aprecjacją kursu euro przemawiać może także obecna sytuacja związana z dolarem amerykańskim. W dalszym ciągu istnieją bowiem czynniki powodujące słabość dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inne czynniki wskazywane przez firmę to względna siła gospodarki strefy euro, która powinna wspierać euro, oraz niepewność związana z listopadowymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Kurs euro testuje istotne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, kurs euro osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego.

Analitycy Nomura uważają, że trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszej, krótkoterminowej deprecjacji kursu euro. Wskazują oni jednak, iż kluczowym będzie tu poziom 1,17 USD, który powinien być broniony przez kupujących, w celu zapobiegnięcia dalszym spadkom wspólnej waluty.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

EURUSD H4

Nieco odmienne zdaniem na temat przyszłości mają natomiast eksperci z Saxo Bank, którzy uważają, iż preferowanym scenariuszem jest spadek kursu euro w okolice 1,15 USD (czerwona linia na powyższym wykresie).

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcjonariusze Introlu zdecydują 7 października o 0,38 zł dywidendy na akcję
Następny artykułBNP Paribas BP wnioskuje do KNF o zgodę na zaliczenie zysków za I poł. do Tier I
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here