Naga Marketswydobycie ropyCeny ropy naftowej WTI spadły w marcu z wysokiego poziomu niemal 68 USD/brk., a Brent z okolic 71 USD/brk. w wyniku obaw o popyt w Europie oraz decyzji OPEC + o stopniowym zwiększaniu produkcji. Niemniej jednak, stratedzy z Capital Economics spodziewają się, że podaż pozostanie ograniczona, a popyt będzie nadal rosnąć, co powinno spowodować wzrost cen w nadchodzących kwartałach. Baryłka typu Brent kosztuje we wtorek około 63,60 USD, a WTI 60 USD.

  • Trwające łagodzenie ograniczeń w USA powinno zwiększyć mobilność transportu i zwiększyć zużycie benzyny i nafty
  • Decyzja OPEC + o złagodzeniu ostatnich cięć w produkcji oznacza, że ​​od maja podaż powinna ponownie wzrosnąć
  • Słaba aktywność wiertnicza w USA sugeruje, że produkcja będzie powoli rosnąć

Światowy rynek ropy pozostanie w deficycie do końca 2021 r. – CE

Trwające łagodzenie ograniczeń w USA powinno zwiększyć mobilność transportu i zwiększyć zużycie benzyny i nafty (paliwa do silników odrzutowych). W międzyczasie globalna działalność przemysłowa generalnie podniosła się po zeszłorocznym załamaniu i nie stanowi już znaczącej przeciwwagi – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Decyzja OPEC + o złagodzeniu ostatnich cięć w produkcji oznacza, że ​​od maja podaż powinna ponownie wzrosnąć. Jednak eksperci z Capital Economics spodziewają się, że produkcja pozostanie ograniczona. W szczególności odnosi się to do Stanów Zjednoczonych, gdzie słaba aktywność wiertnicza sugeruje, że produkcja będzie powoli rosnąć.

Nadal uważamy, że światowy rynek ropy naftowej pozostanie w deficycie do końca 2021 roku. Jednak deficyt ten będzie prawdopodobnie mniejszy niż wcześniej przewidywaliśmy. W rezultacie zrewidowaliśmy w dół nasze prognozy dla ropy typu Brent na drugi i trzeci kwartał odpowiednio do 70 i 75 USD za baryłkę – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski kurs | kurs euro online | theppro co to | bitcoin wykres roczny |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here