Naga MarketsDalsze zwolnienia w Commerzbanku. Bank nadal szuka cięć kosztów na rzecz uzdrowienia podmiotuW poniedziałek do mediów trafia informacja dotycząca możliwych dalszych zwolnień w drugim co do wielkości banku w Niemczech. Commerzbank nadal szuka cięć kosztów na rzecz uzdrowienia podmiotu po tym, jak wraz z Deutsche bankiem znalazł się na skraju zamknięcia. Choć inwestorzy wiedzą, że są to zbyt wielkie podmioty, aby upaść – to akcje spółek aktualnie mogą sugerować coś innego.

  • Kolejne masowe zwolnienia zapowiadane są przez Commerzbank
  • Wcześniej bank podaje wyniki słabsze o 14,1 procent w porwaniu do ubiegłego roku
  • Bank zapowiada, że może być więcej zwolnień niż bank pierwotnie zapowiadał

Kolejny krok w celu redukcji kosztów – Commerzbank

W mediach po raz kolejny głośno o drugim co do wielkości niemieckim banku Commerzbank. Stefan Wittmann, doradca Grupy Commerzbank podał do wiadomości, że mimo prób utrzymania wielu stanowisk  – “będzie znacznie więcej zamknięć oddziałów i więcej zwolnień, niż wcześniej zapowiedział“. Bank zapowiadał zwolnienia jeszcze przed wybuchem pandemii, a wirus tylko przyspieszył to, co zdaje się być nieuniknione w przypadku nierentownych od lat banków.

Niedługo podana zostanie lista, na której to znajdować się będą oddziały, które będą musiały zostać zamknięte – podaje Bank. Natomiast w sierpniu bank oficjalnie poda swoje dalsze plany strategii podmiotu, który nadal próbuje stanąć na nogi. Warto też dodać, że duży wpływ na dalszy rozwój banku będzie miał nowy czołowy inwestor banku – Cerberus.

wykres Commerz D1 15.06.2020
Commerz D1 15.06.2020

Niedawno bank podał również swoje wyniki finansowe, z których to wynika, iż Commerzbank miał 1,85 mld euro przychodów w kwartale zakończonym w marcu. Oznacza to spadek o 14,1% rok do roku czego powodem jest kryzys – jak podaje bank. Strata operacyjna banku wyniosła 227 mln euro, po tym jak w pierwszym kwartale 2019 r. odnotowano zysk operacyjny w wysokości 276 mln euro.

Commerzbank dodał, że jego racje kapitałowe utrzymywały się na wysokim poziomie 13,2%, a płynność finansowa była wysoka. Niemiecka spółka podkreśla, że w pierwszym kwartale pozyskała około 10 tys. nowych klientów, głównie za pośrednictwem kanałów internetowych. Jednak patrząc na wykres spółki – optymistycznych akcentów zdaje się nie być widać.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here