Naga MarketsNapis bank na budynkuAnalitycy dużych banków uważają, iż istnieje spory potencjał dla dalszych wzrostów na rynku ropy oraz opisują obecny stan amerykańskiej gospodarki w odniesieniu do indeksu S&P 500. W ich ocenie ropa WTI może dotrzeć w najbliższych miesiącach do okolic 55 – 60 USD za baryłkę.


NBF: Rynek zdyskontował większość negatywnych informacji

Według analityków National Bank Financial, niedawny spadek indeksu S&P 500 był spowodowany pojawieniem się wielu złych wiadomości, które jednak są najprawdopodobniej już obecne w cenach.

– Aby ustabilizować rynki w bieżącym czasie USA potrzebuje: odpornej gospodarki, dobrych wyników spółek, korzystniejszą krzywą dochodowości, słabszego dolara amerykańskiego i większej widoczności zawieszenia broni na linii USA – Chiny. Po fali gorszych ekonomicznych odczytów makroekonomicznych w ostatnich tygodniach, najważniejszy raport o zatrudnieniu pozarolniczym w USA wyniósł znacznie więcej niż oczekiwano w grudniu – ponad 300 000 nowych miejsc pracy. Jednak uważamy, że wzrost zatrudnienia zwolni w nadchodzących miesiącach, a wiele wskazuje na to, że korporacje zamierzają zmniejszyć liczbę pracowników (możliwa oznaka początku recesji) – napisali analitycy NBF.

Dalsze wzrosty na S&P500 i ropie - wiele złych wiadomości jest już w cenach

– Argumentowaliśmy w zeszłym miesiącu, że przyszłość rynków finansowych stała się mniej zależna od retoryki dot. wojny handlowej płynącej z Białego Domu (choć z pewnością pomogłoby uspokojenie sytuacji). 4 stycznia prezes FED, Jerome Powell przyznał, że przytłumiona inflacja zapewni większą elastyczność w ustalaniu polityki monetarnej w nadchodzącym roku. Dzięki tej informacji krzywa rentowności przestała się wypłaszczać, a dolar przestał się dalej umacniać. Od ostatniego dołka na S&P 500, które miało miejsce 24 grudnia, dolar stracił na wartości w stosunku do 27 z 31 głównych walut. Nie wykluczamy dalszego osłabiania dolara, co powinno wspierać stabilizację globalnych rynków finansowych – dodali.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

OPEC będzie dążył do stabilizacji rynku ropy – TDS

Analitycy TD Securities pozostają optymistyczni, jeśli chodzi o dalsze prognozy dla rynku ropy w tym roku. Oczekują, że OPEC będzie nadal zaangażowany na rzecz równoważenia rynku.

– Po pierwsze, uważamy, że OPEC nadal będzie dążyć do osiągnięcia celu, jakim jest przywrócenie równowagi na rynku. Oczekujemy, że obecna umowa OPEC + doprowadzi do niewielkiego deficytu w I kw. 2019 r., nawet po uwzględnieniu agresywnego popytu dominującego na rynkach wschodzących – napisali eksperci z TDS.

– Po drugie, spodziewamy się, że chińscy politycy będą kontynuować stymulację, co z kolei pobudzi wzrost popytu na towary azjatyckie. Tempo pogarszania globalnego popytu na surowce już osiągnęło szczyt, co sugeruje wzrost w nadchodzących miesiącach – dodali.

– Ostatecznie widzimy bilans ryzyk przechylony w kierunku wyższych cen na rynkach energii, ponieważ obecne ceny odzwierciedlają raczej strach, a nie sytuację fundamentalną. Uważamy, że WTI może osiągnąć poziom 55-60 USD za baryłkę, a Brent 65-70 USD/brk. w nadchodzących miesiącach – podsumowali analitycy TDS.

Zobacz również: Bieżąca sytuacja w USA i Europie, kurs EUR/USD – projekcje dużych banków

Dalsze wzrosty na S&P500 i ropie - wiele złych wiadomości jest już w cenachtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here