Naga MarketsKurs dolara i jena zyskają kosztem kursu euro i funta. W tle wybory i BrexitIstnieją pewne czynniki, które mogą spowodować, że korekta, która rozpoczęła się na akcjach dużych spółek technologicznych przeniesie się na szerszy rynek akcyjny. W ocenie ekspertów z MUFG banku da to powód do dalszych wzrostów dolara amerykańskiego (USD), a wraz z nim ma się umocnić także jen japoński (JPY). Indeks dolara zakończył miniony tydzień drugą z rzędu świecą wzrostową zamykając się powyżej poziomu 93,00.

  • Powiększa się przepaść między Republikanami, a Demokratami ws. pakietu stymulacyjnego
  • Łączna wartość pakietu wynosi 500 mln dolarów, czyli znacznie mniej niż oryginalny pakiet 3 mld dolarów
  • Sondaże wyborcze na listopad nadal się zaostrzają, co nieuchronnie doprowadzi do obaw o zbliżony wynik wyborów
  • Funt i euro w defensywie w obliczu Brexitu

Krótkoterminowe przedłużenie rajdu na USD I JPY – MUFG

Obecnie jest coraz więcej dowodów na to, że przepaść między Republikanami, a Demokratami w zakresie uzgodnienia nowego pakietu stymulacyjnego wydaje się powiększać. „Chudy” pakiet stymulacyjny został przedstawiony w minionym tygodniu w senacie przez Mitcha McConnella, który obejmował wsparcie dla bezrobotnych w wysokości 300 dolarów czyli obniżkę o 50%.

Ustawa ogranicza również przekazanie Fedowi 200 miliardów dolarów na program pożyczkowy i nie przewiduje bezpośrednich wypłat czeków dla amerykańskich gospodarstw domowych. Łączna wartość pakietu wynosi 500 miliardów dolarów, czyli znacznie mniej niż oryginalny pakiet Demokratów o wartości 3 miliardów dolarów. Oznacza to albo brak bodźca, albo bardzo, bardzo skromne wsparcie.

Sondaże wyborcze na listopad w USA nadal się zaostrzają, co nieuchronnie doprowadzi do obaw o zbliżony wynik wyborów. To z kolei może doprowadzić do wyraźnego okresu niepewności bezpośrednio po wyborach bez konkretnego rezultatu przez kilka dni, być może nawet tygodni. Im bardziej zbliżone sondaże, tym większe są szanse, że rynki pozostaną w strachu – napisano w raporcie.

Groźba zerwania przez Wielką Brytanię porozumienia z UE w ramach umowy o wystąpieniu może z powodzeniem obniżyć wartość zarówno GBP, jak i EUR, ponieważ perspektywy zawarcia umowy handlowej będą się zmniejszać – dodano.

To oraz zwiększenie ograniczeń w Wielkiej Brytanii w związku ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 prowadzi do zwiększonej spekulacji nt. ujemnych stóp procentowych, które mogą zostać wdrożone przez Wielką Brytanię do lutego 2021 r. Istnieje wiele powodów dla dalszej aprecjacji kursu USD oraz JPY w krótkim terminie – podsumowano.

Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here