Naga MarketsWedług analityków z Westpac Institutional Bank, kurs pary walutowej AUDUSD pozostanie w najbliższych tygodniach ofiarą globalnego nastroju na ryzyko. Eksperci nie wykluczają przebicia „od czasu do czasu” powyżej oporu 0,60, ale tendencja spadkowa powinna być utrzymana z celem na wieloletni dołek przy poziomie 0,55. Z kolei w przypadku pary NZDUSD eksperci nie wykluczają spadku nawet do poziomu 0,49.


Kurs AUDUSD: Najmniejsza linia oporu przebiega w kierunku 0,55 – Westpac

Nasz zespół ds. ekonomii obniżył prognozę PKB dla Australii na II kw. do -3,5% kw., a następnie do -0,3% kw. w III kw. Oczekujemy rónież wzrostu stopy bezrobocia do 11%. Jednak ta ponura prognoza niekoniecznie oznacza, że zobaczymy nowy dołek na AUDUSD – napisano w raporcie.

Para AUDUSD najprawdopodobniej pozostanie ofiarą globalnego nastroju na ryzyko, co nie wyklucza od czasu do czasu przebicie powyżej 0,60. Jednak leżącą u podstaw niestabilność, pozostawia otwarty scenariusz powrotu do poziomu 0,55 w przypadku nowych fal awersji do ryzyka i/lub napięć finansowych – dodano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs NZDUSD: Poziom 0,60 powinien ograniczyć akcję cenową w przyszłym tygodniu

W odniesieniu do innych klas aktywów podczas pandemii COVID-19 kurs dolara NZD i aktywa Nowej Zelandii zostały „zmiecione” wraz z resztą podobnych aktywów. Jak twierdzą ekonomiści z banku Westpac Institutional Bank, dalsze spadki pary NZDUSD wydają się być nieuniknione.

Para NZDUSD pozostaje pod presją spadkową, a korekcyjne odbicia są krótkotrwałe. Poziom 0,60 powinien ograniczyć akcję cenową w górę w przyszłym tygodniu, a wsparcie na poziomie 0,5470 pozostaje wrażliwe na przebicie – wskazano w raporcie.

W dalszej perspektywie istnieje możliwość przetestowania kluczowego wsparcia na poziomie 0,4900, jeśli niepewność co do COVID-19 i perspektyw gospodarczych pozostaną wysokie – podsumowano.

Zobacz również: Nowa Zelandia: RBNZ ogłasza QE. Dolar NZD spadnie jeszcze niżej

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here