Naga MarketsDalszy spadek wartości dolara amerykańskiego w porównaniu z dolarem kanadyjskim i australijskim pozostaje ulubionym pomysłem transakcyjnym analityków Goldman Sachs. W najnowszej notatce eksperci wyrazili swój ponad konsensusowy pogląd na globalny wzrost w G10. Tymczasem para AUD/USD oscyluje przy lokalnych maksimach nieco powyżej 0,77, a dolar kanadyjski utrzymuje swoją wartość blisko trzyletnich szczytów.

  • Dolar kanadyjski (CAD) powinien wyraźnie skorzystać na szerokim osłabieniu „greenbacka”
  • Globalny wzrost gospodarczy powinien wspierać dalszy wzrost cen ropy naftowej w 2021 r.
  • Bank Kanady utrzymał swoje stanowisko bez zmian, choć w komunikacie zasugerowano zbliżające się zacieśnianie polityki
  • EUR/USD wzrośnie do 1,28, a USD/JPY spadnie do 100 na koniec roku

Dalsze wzrosty dolara kanadyjskiego i australijskiego – Goldman Sachs

W szczególności dolar kanadyjski (CAD) powinien skorzystać na szerokim osłabieniu „greenbacka”, korzystając z wysokiego współczynnika beta w stosunku do globalnego wzrostu i cen ropy oraz z perspektyw politycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasze ponad konsensusowe poglądy na temat globalnego wzrostu gospodarczego powinny również wspierać dalszy wzrost cen ropy naftowej w 2021 r., wzmocnione dodatkowymi bodźcami fiskalnymi w USA, z korzyścią dla CAD i innych walut surowcowych – napisano w raporcie.

Dodatkowo relatywne perspektywy polityki pieniężnej powinny również sprzyjać CAD w średnim okresie. Podczas gdy Bank Kanady pozostawił swoje obecne stanowisko bez zmian, w komunikacie zasugerowano zbliżające się zacieśnianie polityki, pod warunkiem, że„ gospodarka i inflacja będą wyglądać stabilnie lub silniej niż prognozowano”.

Uważamy, że sygnał BoC jest spójny z naszą prognozą zacieśniania polityki w trzecim kwartale tego roku. ​​Fed powinien również rozpocząć normalizację polityki na początku 2022 r. – dodano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Kurs dolara: nadal oczekuj szerokiego osłabienia USD w 2021 r. – Goldman Sachs

Zgodnie z najnowszą analizą Goldman Sachs, bank jest zadowolony ze swoich optymistycznych prognoz globalnego wzrostu na rok 2021. To sprzyja utrzymaniu niedźwiedziej perspektyw dla dolara amerykańskiego.

Bank oczekuje, że kurs EUR/USD zyska z obecnego 1,2070 do 1,2500 do marca i 1,2700 do czerwca, zanim osiągnie 1,2800 na koniec 2021 roku. Wspomniano również, że USD/JPY może spaść z 103,87 obecnie do 103,00 do marca, a następnie do 102,00 do czerwca przed ponownym przekroczeniem progu 100,00 do grudnia 2021 r.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | kurs.dolara | co znaczy blik | kurs złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here