Naga MarketsKurs funta i euro do dolara amerykańskiegoEksperci z BNP Paribas mają nieco inny pogląd na perspektywę dolara amerykańskiego niż niektóre banki. Oczekują, że zaangażowanie Rezerwy Federalnej w politykę reflacyjną osłabi amerykańską walutę, co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu kursu EUR/USD do 1,25 w 2021 r. Jednocześnie spodziewają się umocnienia funta szterlinga i prognozują kurs pary GBP/USD na poziomie 1,49 do końca 2022 roku.

  • Dolar prawdopodobnie jeszcze się osłabi w 2021 r., ponieważ realne rentowności pozostaną ujemne
  • Uporczywa gołębia postawa Fed w obliczu lepszych danych z USA podkopie nadzieje na odbicie dolara
  • Nadal istnieje duże pole do wzrostu dla EUR, JPY, GBP i wielu walut z rynków wschodzących

Kurs dolara (USD) w kłopotach przez gołębi Fed

Analitycy prognozują, że kurs wymiany funta do dolara wzrośnie głównie z powodu słabości dolara amerykańskiego, przy mniej gołębiej polityce Banku Anglii, która również pomaga wspierać funta. Według BNP dolar prawdopodobnie jeszcze się osłabi w 2021 r., ponieważ realne rentowności pozostaną ujemne, zwłaszcza w przypadku stóp krótkoterminowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W naszym podstawowym scenariuszu, uporczywa gołębia postawa Fed w obliczu lepszych danych z USA podkopie nadzieje na odbicie dolara i zobaczymy kolejny spadek – napisano w raporcie.

Bank rozważa alternatywne scenariusze amerykańskie i globalne, które mogą mieć znaczący wpływ na kursy walutowe. Jeśli bodźce fiskalne i monetarne nie spełnią oczekiwań, BNP spodziewa się, że osłabi to również dolara w obliczu ponownej słabości USA.

Aby stworzyć wiarygodny, optymistyczny scenariusz dla dolara w USA, naszym zdaniem Fed musiałby porzucić swoje zobowiązanie do reflacji – dodano.

Inną sytuacją, w której dolar umacnia się, byłoby poważne pogorszenie się warunków poza USA, co spowodowałoby niestabilność systemową. BNP widzi również niewielką możliwość strat walutowych USD w stosunku do franka szwajcarskiego lub walut towarowych.

Nadal istnieje duże pole do popisu dla EUR, JPY, GBP i wielu walut z rynków wschodzących, zanim osiągną neutralne poziomy względem dolara – podkreślono.

Kurs euro (EUR) i funta (GBP) zyskają w kolejnych latach

BNP jest daleki od optymizmu w strefie euro i euro, ale zwraca uwagę na znaczenie względnego bilansu płatniczego.

Biorąc pod uwagę nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących, strefa euro nie musi przyciągać przepływów zagranicznych do aktywów w euro, aby euro wzrosło – zauważono.

Oczekują, że kurs EUR/USD umocni się do 1,25 pod koniec 2021 r., a następnie wzrośnie do 1,30 pod koniec 2022 r. BNP zauważa, że ​​brytyjska gospodarka i waluta są szczególnie narażone na sektory najbardziej dotknięte lockdownem, w szczególności turystyka. Analitycy spodziewają się również spadku presji na Bank Anglii, co również będzie wspierać funta.

Bank prognozuje, że kurs GBP/USD umocni się do 1,44 na koniec 2021 roku z dalszym wzrostem do 1,49 w przyszłym roku.

Tabela prognozy kursu wymiany BNP Paribas

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | kursy ropy | lotos kurs | kurs złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here