Naga MarketsWtorek przynosi kontynuację zapoczątkowanego wczoraj po południu osłabienia dolara. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W poniedziałek wieczorem zaprezentowane zostały detale programu stymulacyjnego Bidena
  • Najsilniejsze waluty w relacji z dolarem to dzisiaj frank i jen
  • RBNZ zapowiedział zaostrzenie kryteriów stosowanych przez banki komercyjne przy kredytowaniu rynku nieruchomości

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) wybija kluczowy opór

Wtorek przynosi kontynuację zapoczątkowanego wczoraj po południu osłabienia dolara. Pretekstem są cofające się po wcześniejszych zwyżkach rentowności amerykańskich obligacji – dla papierów 10-letnich wynoszą one 1,16 proc. wobec 1,20 proc. wczoraj rano. Wpływ na globalny sentyment mają też kolejne rekordy indeksów na Wall Street.

Wieczorem zaprezentowane zostały detale programu stymulacyjnego Bidena, który teraz zostanie poddany trudnej drodze legislacyjnej w Kongresie. Nie odbiegają one jednak od tego, o czym wcześniej dyskutowano – ma obowiązywać kryterium dochodowe w wysokości 75 tys. USD przy wypłacie czeków w wysokości 1400 USD – oświadczył ekspert BOŚ.

Z ważnym poziomem oporu przy 1,2075 uporał się EURUSD, a GBPUSD jest najdroższy od 2018 r. po tym jak wybił opór przy 1,3757. Niemniej najsilniejsze waluty w relacji z dolarem to dzisiaj… frank i jen, które odreagowują wcześniejszą słabość wywołaną wzrostami dolara w ślad za rentownościami amerykańskiego długu. Dopiero na dalszych miejscach są waluty Antypodów, które zostały wsparte przez lepsze odczyty makro.

RBNZ zapowiedział zaostrzenie kryteriów stosowanych przez banki komercyjne przy kredytowaniu rynku nieruchomości (co jest pośrednim sygnałem, że polityka monetarna nie będzie luzowana), a opublikowane dwuletnie oczekiwania inflacyjne wyniosły 1,9 proc. wobec 1,6 proc. wcześniej. Z kolei w Australii opublikowano lepsze odczyty dotyczące zaufania w biznesie w styczniu – dodał.

Słaby dolar na szerokim rynku prowokuje do zmiany średnioterminowych układów. Korzysta na tym też EURUSD, który po piątkowej białej świecy przełomu, dzisiaj złamał spadkową linię trendu przy 1,2075.

Analogiczny sygnał został potwierdzony też przez dzienny oscylator RSI9. Kolejny kluczowy poziom to teraz okolice 1,2175-80 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty aktualności | bitcoin | akcje bitcoin | bitcoin akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here