Naga MarketsDadelo zadebiutowało na GPW. IPO wyceniane na 82,8 mln złWe wtorek, 29 lutego 2020 roku, miejsce miało pierwsze notowanie akcji spółki Dadelo na głównym parkiecie warszawskiej GPW. Tym samym prowadząca sprzedaż sprzętu rowerowego kanałami online spółka stała się 433. Podmiotem notowanym na głównym rynku oraz jest 6. debiutem giełdowym w tym roku. W momencie otwarcia kurs nie zmienił się wobec ceny odniesienia wynosząc 18 zł. W momencie publikacji artykułu akcje zyskują natomiast 0,11%.

  • Dadelo jest 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 6. debiutem na tym rynku w 2020 roku.
  • W ofercie publicznej Dadelo do inwestorów instytucjonalnych trafiło 3 700 000 akcji z 4 600 000 wszystkich oferowanych akcji
  • Cena w ofercie publicznej wynosi 18 zł za akcję, a więc całkowita wartość oferty publicznej to 82,8 mln zł brutto

Te artykuły również Cię zainteresują
Dadelo wchodzi na GPW, spółka wyceniona w IPO na niemal 83 mln zł

 

Bardzo się cieszymy, że dzisiaj debiutuje na GPW kolejna po Oponeo.pl nasza spółka. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestorzy nam zaufali, doceniając perspektywy Dadelo. Dzięki pozyskanym środkom znacząco rozszerzymy ofertę asortymentową naszego sklepu centrumrowerowe.pl, a także rozbudujemy zaplecze magazynowe. W efekcie szybko zwiększymy nasze udziały rynkowe, a co za tym idzie przychody i wyniki. Na podobną, szybką ścieżkę rozwoju dzięki środkom z GPW weszło Oponeo. Chcemy powtórzyć ten sukces. Przy okazji chciałbym bardzo podziękować naszym pracownikom i zarządowi za olbrzymi wkład w rozwój Dadelo – bez nich nie byłoby nas w tym miejscu – mówi Ryszard Zawieruszyński, Prezes Zarządu Dadelo.

Zgodnie z zapowiedziami, środki pozyskane z oferty publicznej spółka zamierza przeznaczyć na nabycie dodatkowych towarów do oferty i tym samym rozbudowę oferty produktowej do ok. 20-25 tys. SKU (z obecnych ok. 12 tys. SKU) oraz rozwój infrastruktury magazynowej.

Prawie cała emisja zostanie przekazana dla powiększenia naszej oferty. Wynajęliśmy już bardzo duży magazyn, będziemy go teraz uzbrajać. […] Chcemy być największym e-commercem [w branży] w Polsce – komentował prezes Ryszard Zawieruszyński podczas uroczystości debiutu na GPW.

W pierwszej godzinie od debiutu notowania rysowały sesyjne minima w okolicach poziomu 16,6 zł, osiągając najwyższą dzienną cenę 18,05 zł:

Źródło: Stooq.pl

Dadelo jest optymistycznie nastawiony do przyszłych wyników i oczekuje “wysokiego kilkudziesięcioprocentowego” wzrostu przychodów w 2021 i w 2022 roku, poinformował prezes Ryszard Zawieruszynski.

Dadelo S.A. specjalizuje się w sprzedaży rowerów, akcesoriów i części rowerowych przez Internet. Dystrybucja prowadzona jest za pośrednictwem platform CentrumRowerowe.pl oraz Dadelo.pl. Spółka ma stabilną pozycję w swojej branży, co jest solidnym fundamentem do budowania i realizowania strategii rozwoju.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here