Naga MarketsTrigon Dom Maklerski we wtorek udostępnia raport, w którym wydaje rekomendację dotyczącą spółki Dadelo. Analitycy podwyższają próg rekomedacji z wcześniejszego „trzymaj” do zakresu „kupuj”. 12-miesięczna cena docelowa 1 akcji ustalona w oparciu o podejście dochodowe wynosi 22,6 PLN. Obecnie spółka oscyluje na poziomie 19,99 PLN za akcję.

  • Trigon Dom Maklerski podnosi rekomendację spółce Dadelo do „kupuj”
  • W tym momencie spółka oscyluje na zakresie 19,99 PLN za akcję
  • Wcześniejsza rekomendacja dotyczyła progu „trzymaj”

Dadelo w podejściu dochodowym szacowany na 240 mln zł

We wtorek rano na rynek wpływa rekomendacja Domu Maklerskiego Trigon, w której czytamy, że wobec spółki Dadelo zwiększone zostały prognozy. Wcześniejszym progiem było „trzymaj” – obecnie zaś „kupuj” z poziomem docelowym akcji na zakresie 22,6 PLN. Obecnie spółka oscyluje na zakresie 19,99 PLN, co daje potencjał wzrostu kolejnych, 13 procent.Jak piszą analitycy, zrewidowana w górę w lipcu prognoza wyników koncernu na ’21 zakłada 32% wzrost przychodów w segmencie rowerowym oraz poprawę marży EBIT w grupie o 3p.p.

Tegoroczna prognoza koncernu potwierdza: znaczący wzrost globalnego rynku rowerowego oraz wzrost cen i jednocześnie rozszerzenie marży producenta. Ponadto w wynikach za 1H’21 zwraca również uwagę spadek CAPEX o 50% r./r. (do 2,6% w relacji do przychodów vs. 6,5% w ‘19), co naszym zdaniem może opóźniać równowagę popytowo-podażową rynku, czego spółka była dotychczas beneficjentem.

wykres Kurs akcji Dadelo H1 07.09.2021
Kurs akcji Dadelo H1 07.09.2021

Prezentacja z okresu lipcowego IPO Bike24 potwierdziła znaczący wzrost rynku rowerowego w Niemczech w ‘20 (+57% r./r.), pomimo jednych z najwyższych wydatków na rowery i PAC per capita w Europie (74 EUR). Jednocześnie zakłada ona utrzymanie relatywnie wysokiego wzrostu rynku w najbliższych latach (CAGR’20-23 odpowiednio 16% dla rowerów oraz 5% dla PAC).

Penetracja online w rynku PAC w Niemczech w tym roku ma wzrosnąć z 37% do 40%, co oznacza że będzie ponad 2-krotnie większa niż w Polsce, co wspiera nasze długoterminowe założenia wzrostu przychodów w Dadelo – komentują analitycy Trigon DM.

Wartość Dadelo w podejściu dochodowym szacowana jest przez analityków podmiotu na poziomie 240mln PLN (tj. 20,6 PLN na akcję), natomiast w podejściu porównawczym na 254mln PLN (tj. 21,7 PLN na akcję). Ich 12-miesięczna cena docelowa 1 akcji ustalona w oparciu o podeście dochodowe wynosi 22,6 PLN, co implikuje podniesienie rekomendacji z Trzymaj do Kupuj.

Autorem raportu jest Grzegorz Kujawski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Trigon Dom Maklerski, którego dystrybucja nastąpiła 7 września 2021 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

invest

Dadelo disclaimer

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar amerykański | s&p 500 wykres | orlen kurs akcji | pgnig gpw | ranking giełd kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here