Naga MarketsDadelo: Stopa redukcji w transzy detalicznej IPO wyniosła ponad 91%W ofercie publicznej Dadelo inwestorzy indywidualni złożyli 5 927 zapisów na 10 435 tys. akcji. Liczba akcji przeznaczona dla inwestorów indywidualnych wynosiła 900 tys., podała spółka. W efekcie stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła 91,375%. GPW dokonała alokacji – stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła 91,375%, a więc do inwestorów detalicznych trafi ok. 8,625% akcji Dadelo, na które złożyli zapis, poinformowano.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestorzy nam zaufali i docenili perspektywy rozwoju Dadelo, składając tak liczne zapisy w ofercie publicznej. Bardzo się cieszę, że będę mógł wprowadzić kolejną, po Oponeo.pl spółkę na warszawską giełdę, pozyskując środki, które pozwolą nam znacząco rozszerzyć ofertę naszego sklepu, co szybko przełoży się na zwiększenie naszych udziałów w rynku i dalszy wzrost przychodów i wyników Dadelo” – powiedział prezes Dadelo Ryszard Zawieruszyński, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do inwestorów instytucjonalnych trafi 3 700 000 akcji z 4 600 000 wszystkich oferowanych akcji

Cena w ofercie publicznej wynosi 18 zł za akcję, a więc całkowita planowana wartość oferty publicznej wyniesie 82,8 mln zł brutto, podkreślono również.

Środki pozyskane z oferty publicznej spółka zamierza przeznaczyć na nabycie dodatkowych towarów do oferty i tym samym rozbudowę oferty produktowej do ok. 20-25 tys. SKU (z obecnych ok. 12 tys. SKU) oraz rozwój infrastruktury magazynowej, przypomniano.

Doradcami procesu IPO Dadelo są: Trigon Dom Maklerski – Menedżer Oferty, cc group – doradca zarządu oraz DLA Piper Giziński Kycia – doradca prawny.

Dadelo zostało przejęte w 2017 roku przez notowaną na GPW spółkę Oponeo.pl. Spółka prowadzi sprzedaż online przez sklep internetowy działający pod marką centrumrowerowe.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here