Naga MarketsDamian Karbowiak podczas szkoleniea WTG. Źródło: YouTube

We wtorek, 7 kwietnia 2020 roku, odbyło się szkolenie online prowadzone przez World Training Group (WTG), do uczestnictwa w którym zachęcał między innymi były uczestnik Warsaw Shore i jeden ze współwłaścicieli federacji Fame MMA, Wojciech Gola. Webinar potwierdził przypuszczenia, że za projektem stoją Damian Karbowiak i Kamil Partyka, osoby związane z kontrowersyjnym projektem Fraktal Trader, który 24 marca został wpisany na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

  • Były uczestnik Warsaw Shore oraz pomysłodawca polskich walk MMA freak fight, Wojciech Gola, za pośrednictwem Instagrama zachęcał do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez spółkę WTG.
  • World Training Group Sp. z o.o. zarządzana jest przez Damiana Karbowiaka i Kamila Partykę, co potwierdził wtorkowy webinar, którego byli prowadzącymi
  • Darmowe szkolenie posłużyło najprawdopodobniej do zebrania bazy mailingowej i zachęcenia do udziału w kolejnym, tym razem płatnym już szkoleniu
  • Nazwisko Wojciecha Goli jest kodem rabatowym, dzięki któremu pakiet edukacyjny staje się o 40% tańszy

Od Fraktal Trader, przez Wojciecha Golę aż do World Training Group

Spółka Fraktal Trader, która zajmuje się szkoleniami inwestorów indywidualnych została wpisana pod koniec marca na listę ostrzeżeń KNF w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Na liście znalazły się marki spółki z siedzibami w USA, Łodzi oraz Cieszynie (łącznie mowa o pięciu różnych podmiotach). Ostrzeżenie dotyczy podejrzenia prowadzenia działalności obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia.

Niespełna dwa tygodnie od wpisania Fraktal Trader na listę ostrzeżeń, Wojciech Gola znany z występów w programach serii Warsaw Shore zachęcał na swoim profilu na Instagramie (który obserwuje ponad 600 tysięcy osób) do wzięcia udziału w darmowym szkoleniu, chwaląc się jednocześnie stuprocentowym zyskiem na inwestycjach w ropę osiągniętym w przeciągu jedenastu dni. Przed zachętami Goli ostrzegał między innymi Rafał Zaorski z Trading Jam Session, sugerując, że jednym celem prowadzonych działań jest „naganianie leszczy” na szkolenia oraz brokerów.

Zobacz również: Fraktal Trader – była klientka mówi o zarządzaniu rachunkami bez zezwolenia KNF

Z informacji udostępnionych przez Golę wynikało, że organizatorem szkolenia, które odbywało się 7 kwietnia był zespół „WTG”. Portal Comparic.pl na jednej z subdomen strony zfinansami.pl (przez którą prowadzone były zapisy) ustalił, że rozwinięciem skrótu WTG jest spółka World Training Group. Została zarejestrowana w Łodzi, we wrześniu 2019 roku, a jej przedstawicielami są Damian Karbowiak oraz Kamil Partyka, pomysłodawcy projektu Fraktal Trader, co do którego KNF posiadała zastrzeżenia.

Potwierdzeniem tożsamości osób stojących za WTG był sam wtorkowy webinar, w którym zarówno Karbowiak oraz Partyka opowiadali o rynku. Nagranie z dwugodzinnego spotkania zostało rozesłane wśród osób, które zapisały się na szkolenie online.

Kamil Partyka podczas webinaru WTG promowanego między innymi przez Wojciecha Golę. Źródło: YouTube

Przedstawiciele kontrowersyjnego Fraktal Trader są więc nadal aktywni, w celach dalszego świadczenia swoich odpłatnych usług szkoleniowych postanowili wykorzystać jednak założoną kilka miesięcy temu spółkę, która  nie znalazła się pod lupą KNF.

Zobacz również: “Asy sprzedaży, a nie asy na rynku” – Trading Jam publikuje kolejne nagranie z byłym pracownikiem Fraktal Trader

Na hasło GOLA rabat 40%. Szkolenie od „nowego” Fraktal Trader za 800 zł

Zespół WTG, czyli „nowy” Fraktal Trader, w środę rozesłał do uczestników wtorkowego webinaru informację o możliwości zapisu na płatne szkolenie Ultimate Trading Strategy Online, które odbędzie się 14 kwietnia. Z treści mailingu wynikało, że jedynie do czwartku (9 kwietnia, godziny 23:59) można zapisać się na wydarzenie i skorzystać z kodu rabatowego „GOLA” (bezpośrednie odniesienie do nazwiska Wojciecha Goli), który zapewni 40% zniżki. Dzięki temu użytkownik nie zapłaci za udział w kursie online 1297 zł, ale 797 zł.

Wiadomość rozesłana przez WTG do uczestników wtorkowego webinaru
Wiadomość rozesłana przez WTG do uczestników wtorkowego webinaru

W tej cenie Fraktal Trader obiecuje pięć spotkań począwszy od 14 kwietnia, materiały edukacyjne w formie elektronicznej, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku i do autorskich wskaźników.

Na koniec można zadać sobie jedynie pytanie, co nakłoniło Damiana Karbowiaka i Kamila Partykę do kontynuowania swojej odpłatnej działalności szkoleniowej, jednak w ramach nowej nazwy i nowej spółki. Szczególnie, że pokryło się to z wydaniem ostrzeżenia przez KNF. Czy WTG to nowy Fraktal Trader w owczej skórze, jednak pozbawionej kontrowersji i pytań ze strony nadzoru finansowego? Jak pokazano powyżej, nazwa uległa zmianie – osoby stojące za projektem oraz szkolenia pozostają niezmienne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here