Naga Markets"Czysty" Bitcoin BTC przepustką na Wall Street - uważa znany inwestorBitcoin zyskuje coraz większą adopcję zarówno ze strony detalistów jak i podmiotów instytucjonalnych. Jednakże, wydobycie BTC wymaga ogromnych pokładów energii elektrycznej, przez co kryptowaluta negatywnie oddziałuje na środowisko. To z kolei może budzić niechęć na Wall Street, uważa znany inwestor.

  • Instytucje chcą inwestować w Bitcoina, powiedział O’Leary
  • Kwestie środowiskowe pozostają ważne dla instytucji

“Czysty” Bitcoin przepustką na Wall Street

Kevin O’Leary, prezes ETF O’Shares powiedział, że instytucje chcą inwestować w Bitcoina, ale ważne są dla nich kwestie środowiskowe. Zanim Wall Street wejdzie all-in w BTC, musi wiedzieć, jak wydobywa się kryptowalutę, uważa O’Leary.

Te artykuły również Cię zainteresują
Można rzec, że instytucje podejrzliwie podchodzą do operacji napędzanych węglem lub inną nieprzyjazną dla klimatu technologią. Chcą przejrzystości wokół pochodzenia energii wykorzystywanej do tych operacji.

O’Leary porównał nawet część BTC do „krwawych diamentów”, sugerując, że górnicy, którzy chcą znaleźć się po właściwej stronie całej historii, muszą stać się bardziej wydajni.

To z kolei rodzi wiele poważnych pytań, w tym, czy Bitcoin może pozostać zamienny. Czy ewentualnie byłaby możliwość oddzielić “czyste” BTC, wydobyte np. przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych od tych o niepewnym pochodzeniu.

Po komentarzach O’Leary’ego na Twitterze rozpętała się burza. Inwestor był oskarżany o hipokryzję. Niektórzy spekulowali, że chciał w ten sposób obniżyć cenę Bitcoina, by Wall Street mogła kupować taniej.

Wielkość energii konsumowanej przy wydobywaniu Bitcoina to kontrowersyjny temat w środowisku. Jednakże, duże firmy muszą zwykle dbać o kwestie środowiskowe, czy tego chcą, czy nie. Dlatego też, “bardziej czysty” Bitcoin może być ceną za masową adopcję kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Notowania BTC/USD w środę 17 marca tracą około 2 proc. Cena pozostaje jednak ponad poziomem 55 000 USD.

Wczoraj na wykresie uformował się byczy pin bar, który zakończył serię 2 spadkowych dni z rzędu. Główny opór pozostaje w okolicach 61 700 USD, gdzie plasuje się ostatni szczyt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here