Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu Fundstrat
Thomas Lee, analityk Fundstrat

Spadki kursu Bitcoina (BTC) ze względu na czynniki zewnętrzne są mniej prawdopodobne w bieżącym, byczym rajdzie, powiedział Tom Lee, jeden z najbardziej znanych analityków w branży kryptowalut.

Omawiając wpływ zmian w obszarach takich jak wojna handlowa między USA a Chinami, Tom Lee z Fundstrat Global Advisors zauważył, że Bitcoin porusza się z innych powodów.

Podczas gdy największa kryptowaluta podskoczyła wraz ze wzrostem napięć między dwoma największymi gospodarkami, niespodziewany rozejm nie był w stanie wymazać zysków. „Łagodzenie napięć z USA i Chinami, a nawet zaskoczenie złagodzonymi restrykcjami (Huawei) nie wydaje się być krzywdzące (dla Bitcoina)” – napisał Lee.

Geopolityka a notowania Bitcoina (BTC)

Wydarzenia geopolityczne zdawały się wpływać na wzrost ceny Bitcoina kilkukrotnie w tym roku, choćby niepewność związana z Brexitem pojawiała się w okolicach dużych ruchów cen najstarszej kryptowaluty.

W czerwcu br. teorie koncentrowały się na chińskich zachowaniach zakupowych, w szczególności jako potencjalnej motywacji wzrostu Bitcoina do 13.800 USD. Mimo że kupowanie i sprzedawanie BTC jest nielegalne w Chinach, uważa się, że inwestorzy wykorzystują Tether (USDT) jako punkt dostępu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Korekta w okolice 6,5 – 7 tysięcy USD?

Bitcoin (BTC) notował solidne zyski przez ostatnie 3 miesiące, a szczyt tych wzrostów wypadł w okolicach 14 tysięcy USD. Po tak silnym wzroście, wystąpienie korekty byłoby zdrowe, dla zachowania długoterminowego potencjału.

Na wykresie miesięcznym BTCUSD widzimy sporych rozmiarów niedźwiedziego pin bara, który może wskazywać na potencjał do cofnięcia. Jedna z teorii analityków wskazuje na korektę do obszaru między 7.000 – 6.500 USD.

Zobacz też: Short o wartości ponad 200 mln USD na Bitcoinie uwolnił 8,5% spadek

Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) – wykres miesięczny – 1 lipca 2019 | Bitfinex

Rozwój branży może jednak jeszcze zmienić tę trajektorię z uwagi na rozpoczynające się w drugiej połowie czerwca testy instytucjonalnej platformy handlowej Bakkt, co stanowi jeden z powodów byczego nastawienia sporego grona inwestorów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here