Naga Markets

Wielu inwestorów myli transakcje dokonywane za pośrednictwem kontraktów CFD na kryptowaluty z faktycznymi inwestycjami w cyfrowe waluty. Poznaj kluczowe różnice między inwestowaniem i obrotem kontraktami CFD na krypto oraz plusy i minusy każdego  z tych produktów.


Grudzien, capital.com : Kryptowaluty pojawiły się na scenie finansowej w 2008 roku. Za ich początek uznaje się datę 31 października 2008 roku, kiedy to opublikowany został manifest Satoshi Nakamoto, który opisuje konkretne zasady działania sieci Bitcoin. System elektronicznej gotówki “peer-to-peer” pojawił się w nowej erze transakcji online. Bitcoin zabezpiecza swoje transakcje poprzez system wykorzystujący technologię blockchain – cyfrowy proces weryfikujący, rejestrujący i zatwierdzający transakcje za pomocą złożonej kryptografii.Jak dotąd najpopularniejsza i największa z kryptowalut – Bitcoin osiągnęła swoją rekordową wycenę w okolicy 20 000 USD w grudniu ub.r. Nie jest to jednak jedyna znana kryptowaluta. Niektóre z najbardziej popularnych to Ethereum, Ripple i Litecoin. Ze względu na rosnącą popularność kryptowalut, więcej inwestorów i traderów zajmuje się handlem lub inwestowaniem w te cyfrowe waluty.

Wielu jednak myli inwestycje w kryptowaluty z transakcjami CFD na kryptowalutach. Aby uniknąć nieporozumień, wyszczególniliśmy kluczowe różnice pomiędzy transakcjami na kontraktach CFD i bezpośrednim inwestowaniem w kryptowaluty.

Czym są kontrakty CFD?

Zanim przyjrzymy się kluczowym różnicom między tymi dwoma koncepcjami, przyjrzyjmy się najpierw definicji CFD. CFD oznacza Contract for Difference, jest to instrument finansowy. CFD jest rodzajem instrumentu pochodnego, w którym jedna ze stron zobowiązuje się zapłacić drugiej różnicę między wartością papieru wartościowego na początku realizacji umowy a jej wartością na koniec okresu obowiązywania umowy. Kontrakty CFD są również użytecznym narzędziem do zabezpieczenia ryzyka na giełdach i arbitrażu. Mówiąc wprost CFD to nic innego jak kontrakty na różnice kursowe. Powiedzmy, że inwestor uważa, że cena złota wzrośnie. Zawiera kontrakt CFD na wzrosty i jeśli ma rację, zarabia. Jeśli cena spada, to niestety traci. Tu dowiesz sie więcej o CFD

Czym są kontrakty CFD na kryptowaluty?

Handel kontraktami CFD na kryptowalutach oznacza handel oparty na cenach rynkowych kryptowalut. Chociaż nie stajesz się fizycznie posiadaczem kryptowaluty to możesz inwestować i generować zyski (lub straty) na zmianach jej ceny.

Cryptocurrencies CFDs
Gdzie są przechowywane środki ?
Przechowywane w cyfrowych portfelach Korzyści to łatwy dostęp. Ryzyko to możliwość utraty dostępu do portfela cyfrowego i ewentualna kradzież środków Na Twoim koncie aktywa są niematerialne. Korzyści obejmują segregowane konta, bezpieczeństwo rachunków i usługi brokerskie, regulowane przez regulatora finansowego.
Płynność Płynność jest ograniczona przez giełdy kryptowalut, co oznacza, że aktywa kryptograficzne nie zawsze są łatwe do wymiany na rzeczywiste pieniądze. Ich wartość jest również bardzo zmienna – straty i zyski następuja szybko. Za pomocą CFD możesz kupować kontrakty po wskazanej cenie. Ponadto nie jesteś przywiązany do aktywa, handlujesz tylko na jego ruchach cenowych, więc możesz swobodnie przełączać się między rynkami.
Użyteczność Kryptowaluty oferują elastyczność w płatnościach, kryptowaluty mogą być wymieniane, sprzedawane lub darowane. Kontrakty CFD nie mogą być używane do robienia zakupów, wymiany lub wysyłania do znajomych. Ponieważ nie jesteś właścicielem samej waluty, handlujesz tylko na podstawie zmiany jej wartości.
Regulacje, nadzór
System transakcyjny “peer-to-peer” kryptowaluty jest w dużej mierze nieuregulowany. Jako nowum nie ma ekosystemu prawnego. Oznacza to, że inwestorzy nie korzystają z ochrony Funduszu Odszkodowań dla Inwestorów i nie mogą zwracać się do odpowiedniego Rzecznika Finansowego w przypadku wystąpienia problemów. Ponadto wymiany mogą znajdować się w podejrzanych jurysdykcjach. Handel CFD może być oferowany tylko przez firmy regulowane, które przestrzegają ustalonych zasad w celu ochrony interesów jej klientów. Regulacje te obejmują segregację pieniędzy klienta, co oznacza, że handel jest bezpieczniejszy, chroniony przed oszustwem, standardy bezpieczeństwa kont i ochrony danych są takie, aby zapewnić, że proces handlowy jest bezpieczny, jak to tylko możliwe.
Prowizje Handel Kryptowalutami obejmuje prowizje od sprzedaży i zakupu kryptowalut. W przypadku kontraktów CFD nie ma prowizji od zakupu i sprzedaży, opłaty swapowe mogą zostać naliczone, jeśli twoja pozycja jest otwarta po zakończeniu dnia handlowego.
Czas inwestycji
Ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty są uważane za inwestycję długoterminową, jednak możliwe są inwestycje krótkoterminowe.  

Kontrakty CFD są z natury inwestycjami krótkoterminowymi.

 

Działalność nielegalna
Zdarzały się przypadki, w których kryptowaluty były powiązana z terroryzmem lub innymi nielegalnymi działaniami. Z powodu braku przepisów przestępcy mogą łatwo wysyłać środki za pośrednictwem tych transakcji bezgotówkowych. Traderzy powinni zawsze uważać z kim handlują. Handel kontraktami CFD jest ściśle regulowany, więc takie problemy nie występują w tego typu transakcjach.
Podatki Osoby zajmujące się transakcjami kryptowalut są zobowiązane do zapłaty podatku od swoich zarobków. Jednak w przypadku krypto jest to bardziej skomplikowane, ponieważ nie wszystkie kraje opracowały wystarczającą infrastrukturę podatkową lub prawodawstwo, aby to wspierać. W przypadku transakcji CFD, płatności podatkowe są jasne. Ponieważ jest to dobrze uregulowane, łatwiej wyliczyć straty i zyski dla sprawozdawczości podatkowej.

Źródło: Opracowanie własne

Jak handlować?

Najważniejszą częścią jest jednak znalezienie brokera, któremu możesz zaufać. Powinien on być regulowany, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji. Na przykład Capital.com, broker regulowany przez CySEC, oferuje handel bitcoinami, litecoinem, ethereum i kontrakty CFD na Ripple.

Krok 1. Pobierz aplikację mobilną Capital.com lub otwórz wersję desktopową.
Krok 2. Otwórz konto w GBP (£), EUR (€), USD ($) lub PLN (PLN) i złóż depozyt w odpowiedniej walucie.
Krok 3. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić lub sprzedać za pośrednictwem CFD.
Krok 4. Odkryj przydatne wykresy kryptowalut i kursy na stronie Capital.com.
Krok 5. Otwórz pozycję długą (kupuj) lub krótką (sprzedaj) na CFD i spekuluj na zmianach cen na rynku.
Krok 6. Zamknij swoją pozycję i wypłacaj środki w ciągu 24 godzin.

Musisz pamiętać, że handlujesz na własne ryzyko. Po rozpoczęciu handlu możesz stracić cały swój zainwestowany kapitał. W żadnym wypadku nie handluj pieniędzmi, których nie możesz utracić

O Capital.com
Capital.com to nowatorski startup oferujący platformę transakcyjną ze wsparciem AI (sztuczna inteligencja), zaprojektowaną tak by przenieść handel na wyższy poziom. Dostępna na komputerze i smartfonie platforma transakcyjna pozwala użytkownikom handlować kontraktami CFD na największych światowych rynkach, w tym na rynku Forex, kryptowalutach, towarach, indeksach i innych instrumentach. Firma została dokapitalizowana inwestycją o wartości 25 milionów USD od VP Capital i Larnabel Ventures.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


1 KOMENTARZ

  1. Ja jestem w grupie zwolenników CFD. Spróbowałem też na krypto jak mój broker easyMarkets wprowadził kontrakty na bitcoina. I udało mi się wygenerowac fajne zyski, choć pewnie jeszcze nie wsyztsko w tym zakresie umiem, ale praktyka czyni mistrza. Teraz wprowadzili nowe krypto XRP i ETH więc myślę, że też warto spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here