Naga MarketsDzięki rozwojowi bankowości internetowej, możliwe stało się przeniesienie wymiany walut do sieci. Chcąc dokonać tego typu transakcji, użytkownik ma do wyboru dwa główne rozwiązania: kantor online oraz platformę wymiany społecznościowej. Czym są i co różni je od siebie?

Kiedy warto zdecydować się na usługi platform wymiany społecznościowej?

Platformy wymiany społecznościowej, w przeciwieństwie do kantorów online, nie kupują waluty, lecz przechowują środki klientów na kontach walutowych, do momentu zawarcia transakcji między użytkownikami. Dochodzi do niej jedynie wówczas, gdy oferty kupna oraz sprzedaży waluty są komplementarne względem siebie. Korzystając z tego typu serwisu, należy być świadomym konieczności poniesienia kosztów prowizji za zrealizowanie transakcji, która wynosi około 0,2 procenta kwoty wymiany. Może również dojść do sytuacji, że w serwisie znajdować będzie się oferta o satysfakcjonującym nas kursie, lecz na mniejszą niż interesująca nas kwota. Platformy wymiany społecznościowej to rozwiązanie stworzone głównie z myślą o osobach wymieniających jedną z czterech podstawowych walut, czyli euro, dolara, funta lub franka i wymagających wysokich kursów walut przy sprzedaży oraz niskich przy kupnie, co niekiedy wiąże się z długim okresem oczekiwania na najbardziej optymalną ofertę któregoś z użytkowników serwisu. Również użytkownik czekać może na nieco mniej popularną walutę, jak chociażby forint węgierski czy jen japoński. Na szczęście, w większości tego typu serwisów istnieje możliwość dokonania błyskawicznej wymiany. Wówczas wystarczy, że użytkownik wybierze z listy najbardziej interesującą go aktywną w danym momencie ofertę.

Zalety wymiany walut w kantorach internetowych

Kantory online, takie jak chociażby https://internetowykantor.pl/, pozwalają na tanią, szybką i w pełni bezpieczną wymianę walut przez Internet. Nie pobierają one prowizji od zrealizowanych transakcji, co przekłada się na niższe koszty wymiany walut. Na tego typu serwisach znaleźć można tak zwany kalkulator korzyści obliczający kwotę, jaką użytkownik może zaoszczędzić decydując się na wymianę online. Konto w kantorze internetowym założyć może zarówno osoba fizyczna, prawna, jak i jednostka organizacyjna, której ustawa przyznaje zdolność prawną. Jedynym warunkiem, jaki musi ona spełnić, jest posiadanie rachunku złotówkowego i walutowego. Wymiana walut w tego typu serwisach jest prosta i intuicyjna – najpierw użytkownik przelewa środki do wymiany na wskazane konto. Następnie zatwierdza kurs i transakcję w wybranym przez siebie czasie bez ukrytych kosztów i przeważnie w ciągu kilkunastu minut otrzymuje przelew zwrotny. Sporą zaletą kantorów internetowych jest również niski spread walutowy, to znaczy różnica między ceną kupna i sprzedaży określonej waluty.

Bez względu na to, na które z opisywanych powyżej rozwiązań się zdecydujemy, liczyć możemy na realne oszczędności na poziomie około 6 procent w porównaniu z klasycznymi bankami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here