Naga MarketsCzym jest obsługa BHP firmProwadzenie firmy nakłada na właściciela wiele obowiązków. Oprócz tych najbardziej podstawowych, jak zapewnianie pracy i wypłacanie wynagrodzeń, pracodawca odpowiada również za stan bezpieczeństwa w zakładzie. Obejmuje to nie tylko szkolenia BHP, ale również sporządzanie niezbędnej dokumentacji, opracowywanie regulaminów i ocenę ryzyka zawodowego. Na szczęście większość tych zadań można powierzyć profesjonalistom w ramach regularnej obsługi BHP. Co zyskasz, zlecając obsługę BHP zewnętrznej firmie?

Prowadzenie firmy nakłada na właściciela wiele obowiązków. Oprócz tych najbardziej podstawowych, jak zapewnianie pracy i wypłacanie wynagrodzeń, pracodawca odpowiada również za stan bezpieczeństwa w zakładzie. Obejmuje to nie tylko szkolenia BHP, ale również sporządzanie niezbędnej dokumentacji, opracowywanie regulaminów i ocenę ryzyka zawodowego. Na szczęście większość tych zadań można powierzyć profesjonalistom w ramach regularnej obsługi BHP. Co zyskasz, zlecając obsługę BHP zewnętrznej firmie?

Obsługa BHP firm – na czym polega?

Jako specjaliście w swoim fachu z pewnością niezbyt atrakcyjnie przedstawia Ci się wizja kolejnych obowiązków, wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej. Nikt nie lubi odrywać się od tego, w czym naprawdę jest dobry, by skupiać się na mniej innych zajęciach. Podobnie jest z obowiązkami BHP – odpowiedzialność za bezpieczeństwo w pełni spoczywa na właścicielu zakładu, ale to przecież nie jedyna ich powinność.

Współpraca z firmą zajmującą się obsługą BHP (np. z nami) to najskuteczniejszy sposób na zredukowanie do minimum obowiązków związanych z bezpieczeństwem i zadbanie o bezpieczeństwo swoich pracowników. W ramach współpracy możesz liczyć m.in. na:

  • Przeprowadzanie wszystkich potrzebnych szkoleń BHP – kiedykolwiek będzie to potrzebne (np. przy zatrudnianiu nowego pracownika),
  • Prowadzenie dokumentacji pracowniczej, jej uzupełnianie i aktualizacja,
  • Wykonywanie oceny ryzyka zawodowego i odpowiednie jej dokumentowanie,
  • Opracowywanie dokumentów, regulaminów i instrukcji stanowiących podstawę działań podejmowanych z myślą o bezpieczeństwie w miejscu pracy,
  • Konsultacje doświadczonych behapowców,
  • Reprezentowanie firmy przed ZUS, Inspekcją Pracy i innymi organami kontrolnymi,
  • Przeprowadzanie regularnych audytów bezpieczeństwa,
  • Stały nadzór i ocena poziomu bezpieczeństwa w zakładzie,
  • Prowadzenie pełnej i kompleksowej dokumentacji w razie wypadku przy pracy.

Dlaczego warto podjąć kompleksową współpracę z firmą?

Najtańszym sposobem na wykonywanie zadań służby BHP to wykonywanie ich samodzielnie – prawo w wielu przypadkach dopuszcza właścicielowi taką możliwość. Jest to jednak niemałe obciążenie, zwłaszcza dla i tak już mocno zajętego pracodawcy. Wielu decyduje się na zatrudnienie behapowca na cały etat lub jego część. Oczywiście rozwiązanie to ma swoje zalety – jest jednak dość kosztowne. Oprócz jego wynagrodzenia trzeba także doliczyć koszty ubezpieczenia społecznego, podatków, a nierzadko także telefonu i komputera służbowego. Stanowisko pracy musi być przecież odpowiednio wyposażone. W dobie spowolnienia gospodarczego i spadających dochodów optymalizacja wydatków może zdecydować o przetrwaniu firmy.

Pracownik etatowy wykonujący te zadania nie może również wykonywać szkoleń i audytów – chyba że prowadzi własną działalność gospodarczą i wykona te usługi oddzielnie.

Współpracując z firmą zajmującą się obsługą BHP, obchodzisz te ograniczenia. Zaoferowana Ci zostanie kompleksowa obsługa, pozwalająca Ci niemal całkowicie zapomnieć o zobowiązaniach wynikających z troski o bezpieczeństwo pracowników.

Na koniec miesiąca otrzymasz fakturę na wcześniej ustaloną kwotę – to jedyny koszt, jaki będziesz musiał ponosić w związku z dbaniem o stan BHP w Twojej firmie. W zamian za stałą opłatę możesz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych w swoim fachu specjalistów, mających dostęp do aktualnej wiedzy prawnej, stosowanych rozwiązań i zaleceń. Nie musisz zatem zastanawiać się nad aktualnym stanem prawnym i jego konsekwencjami dla Twojego biznesu – bo wszystko otrzymujesz niejako „w pakiecie”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here