Naga MarketsDziś przedstawię duży trend na rynku kryptowalut, jakim jest niewątpliwie NFT. Na początku zacznijmy od tego, czym są tokeny NFT. Porównując je do “standardowych” tokenów, NFT są niezbywalne i unikatowe. Jest niczym innym, jak “dziełem”. Doskonałym przykładem jest pierwszy Tweet, który został sprzedany przy pomocy NFT za kwotę 2,5 miliona dolarów. W samym zamyśle tokena NFT mamy dostęp do unikatowego dzieła, które możemy zbyć.

  • NFT, to skrót od anglojęzycznej nazwy non-fungible token. Po polsku znany szerzej jako token niezbywalny
  • W ostatnich miesiącach tego typu tokeny zyskują coraz większą popularność, generując setki milionów dolarów w miesięcznych zakupach
  • Więcej na temat tokenów NFT znajdziesz poniżej

Te artykuły również Cię zainteresują
NFT niesie za sobą ciekawą albo również dość absurdalną wartość. Z jednej strony z NFT mogą korzystać artyści sprzedający swoje dzieła (jak np. zrobił to zespół Linkin Park), jednak z drugiej strony może to być doskonała okazja dla internetowych oszustów dla sprzedaży nic niewartych projektów, które w przypadku bessy na rynku kryptowalut sprawi, że twory te będą nic nie warte.

Gdzie można sprzedawać i kupować NFT?

Najpopularniejszymi obecnie miejscami są:

Co twórcom daje to, że ich dzieła stają się tokenem NFT? 

Jest to wirtualny oryginał dzieła, który zapisany zostaje w technologii blockchain. Porównać możemy to do obrazu znanego artysty. Powstaje tylko jeden oryginał i pomimo często wielu kopii, to oryginał jest jeden, unikatowy i warty najwięcej.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z moim videobookiem pt. “Bitcoin Jak Zacząć” w którym przedstawiam fundamenty dotyczące tego, jak poruszać się w świecie kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here