Naga Markets
Czym jest Dogechain? Twórcy Dogecoina nie stoją za tym projektem!
Źródło: unplash.com/@Kanchanara

Dogecoin mógł powstać jako żart, ale główna memiczna kryptowaluta jest obecnie jedną z największych w całym ekosystemie, a wkrótce zyska najprawdopodobniej dodatkowe atuty zdzięki wprowadzeniu nowej platformy blockchain o nazwie Dogechain.

  • Dogechain to nowo uruchomiona platforma blockchain, która pozwala użytkownikom mostkować (z ang. bridge) Dogecoina (DOGE) i używać go do DeFi, NFT i innych rozwiązań.
  • Nie jest to tradycyjne rozwiązanie skalowania warstwy drugiej (layer-2) dla Dogecoina, jak początkowo twierdzono
  • Co więcej, deweloperzy i twórcy Dogecoina nie są zaangażowani w ten projekt.
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Dogechain to nie L2. Za projektem nie stoją twórcy Dogecoina

Cena DOGE wzrosła we wtorek o 11% reagując między innymi na informacje dotyczące “warstwy 2 dla Dogecoina” o nazwie Dogechain, która ma umożliwić tworzenie protokołów DeFi, przedmiotów kolekcjonerskich NFT oraz zdecentralizowanych aplikacji (dApps) oraz gier.Jednak Dogechain nie jest prawdziwą siecią layer-2,, ponieważ nie jest zbudowany na szczycie Dogecoina. Zamiast tego jest to oddzielna sieć oparta na Polygon Edge, która jest niestandardowym oprogramowaniem blockchain z Polygon, najpopularniejszego sidechaina Ethereum. Jest kompatybilny z Ethereum Virtual Machine, co oznacza, że może uruchamiać aplikacje i gry zbudowane dla Ethereum.

Nie jest to jednocześnie “oficjalny” projekt Dogecoina. Fundacja Dogecoin poinformowała, że nie jest zaangażowana w Dogechain, podobnie jak oryginalni twórcy monety, Jackson Palmer i Billy Markus.

Posiadacze Dogecoinów (DOGE) mogą przenieść swoje udziały na Dogechain, aby otrzymać w zamian Wrapped Dogecoin (wDOGE), a następnie użyć go na nowej platformie do interakcji z aplikacjami DeFi, jak również potencjalnymi przyszłymi rynkami NFT, dApps i grami.

Dogechain już działa, pozwalając użytkownikom na transfer DOGE i interakcję ze zdecentralizowanymi giełdami (DEX), aby kupić nowe tokeny wybite na łańcuchu. Dogecoin może być również używany do płacenia za transakcje w ramach platformy, według oficjalnej strony internetowej.

Według DEX Screener, w ciągu ostatnich 24 godzin na Dogechainie dokonano transakcji o wartości około 21 milionów dolarów, z czego DogeSwap jest liderem z wartością 16 milionów dolarów. Wśród najlepszych tokenów znajdują się Doge Eat Doge (OMNOM), DogeShrek, Bourbon i PinkyDoge (PINKY).

We wtorkowym tweecie zespół Dogechain twierdzi, że użytkownicy utworzyli już ponad 58 000 portfeli od czasu uruchomienia sieci w ubiegłym tygodniu, wraz z ponad 480 000 transakcji.

AVA Trade

Strona Dogechain składa szereg długoterminowych obietnic dotyczących planowanego przyszłego zrzutu rodzimych tokenów DC dla posiadaczy Dogecoinów. Nawet osoby, które posiadają Dogecoina w aplikacji do handlu kryptowalutami i akcjami Robinhood, będą mogły otrzymać darmowe tokeny DC, gdy wycofają swoje DOGE z aplikacji, twierdzi strona internetowa.

Czy te obietnice zostaną ostatecznie zrealizowane? Czas pokaże. Wraz deklaracjami, że twórcy Dogecoina i główni deweloperzy nie są zaangażowani, istnieje zrozumiała ostrożność wśród użytkowników na temat Dogechain.

Niektórzy porównują go do BNB Chain (dawniej Binance Smart Chain, lub BSC), gdzie łatwo jest wprowadzić nowe tokeny, a schematy pump-and-dump są niezwykle powszechne. Z drugiej strony, niektórzy są podekscytowani możliwością zabawy z aplikacjami i tokenami na łańcuchu o tematyce DOGE i spekulują na temat tokenów o zabawnych nazwach.

Konkurencyjny „psi token” oparty na Ethereum – Shiba Inu (SHIB) – ma uruchomić własną sieć skalowania warstwy drugiej o nazwie Shibarium.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułFałszywy token Manchesteru United wzrósł o 3 tys. proc. po żarcie Elona Muska
Następny artykułW co inwestować u schyłku inflacji? Daniel Kostecki zaprasza na webinar
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here