Naga MarketsRobot i ludzka dłońZapraszamy na kolejny odcinek programu MAKROLOGIA, którego prowadzącym jest Bogusz Kasowski – inwestor indywidualny i bloger. Tym razem na antenie Comparic24.TV, Bogusz tłumaczy zagadnienie algortradingu, czyli handlu algorytmicznego, z wykorzystaniem mocy obliczeniowej komputerów.


Jak mówi, algorytmizacja w tradingu jest już dawno faktem. Pierwsze algorytmy tradingowe pojawiły się na nowojorskiej giełdzie w latach 70-tych XX wieku. Z czego warto podkreślić, że nowojorska giełda „trading programowy” definiuje jako zakup/sprzedaż co najmniej 15 akcji o wartości minimum $1 mln. W 1987 roku pojawiły się głosy, że to właśnie algorytmy (między innymi arbitraż pomiędzy indeksem S&P500, a kontraktami futures), są odpowiedzialne za załamanie rynku.

Pełna komputeryzacja giełd amerykańskich nastąpiła w latach 90-tych, co znacznie przyspieszyło rozwój algorytmów. Na początku 2018 roku trading algorytmiczny był wart około biliona $ dziennie ,i rośnie średnio 10,3% r/r. Według szacunków, 90% wolumenu rynku akcyjnego jest opanowane przez algorytmy. Natomiast w przypadku kontraktów terminowych algorytmy odpowiadają za 50% wolumenu.

Bez wątpienia ten typ tradowania jest bardzo wygodny. Ale czy warto na tym bazować? Jakie są wady algotradingu? Jakie korzyści mogą nas spotkać wybierając ten rodzaj działania w inwestowaniu? Bardziej obszernych informacji na ten temat dowiesz się oglądając cały program. Bardzo zachęcamy do obejrzenia całego odcinka programu Makrologia!

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here